Доступність посилання

ТОП новини

Лікування Тимошенко за планом німецьких лікарів майже завершили – член комісії


Реалізацію плану лікувальних заходів для колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, який залишила її лікар із німецької клініки «Шаріте» Анетт Райссгауер, майже завершено, повідомила в середу член міжнародної медичної комісії Тамара Міщенко.

Водночас на прес-конференції в Харкові вона не змогла назвати точної дати, до якої розписані лікувальні заходи. Міщенко висловила занепокоєння з приводу цієї ситуації.

«Ми радилися і пропонували допомогу німецьким лікарям у тому, щоб основна тактика була за нами, але вийшло так, що всі рекомендації, які були надані німецькими лікарями, вже вичерпані. Незрозумілими, невизначеними залишаються і терміни лікування, і тактика лікування. Викликає занепокоєння питання: що ж робити далі, яка тактика, скільки може тривати таке лікування, і що ж робити українським лікарям у цій ситуації», – сказала Міщенко, як її цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

Завідувач кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти професор Борис Михайлов, також присутній на прес-конференції, зі свого боку, заявив: «Наявний формат взаємодії з німецькими колегами по суті себе вичерпав. 9 місяців триває процес терапії. Близько 600 процедур було відпущено. На цьому тлі були і робочі зустрічі, їх було близько 300. І останнім часом німецькі колеги самоусунулися від супроводу пацієнтки».

«Ми хотіли, врешті-решт, з’ясувати та визначити сформовану ситуацію: або ми відновлюємо продуктивні контакти з зарубіжними колегами, або ми отримуємо чітку відповідь про те, що ми маємо перекласти на себе цілком подальшу ситуацію», – додав Михайлов.

Раніше головний лікар Центральної клінічної лікарні № 5 «Укрзалізниці» в Харкові, в якій перебуває на лікуванні колишній прем’єр, Михайло Афанасьєв повідомляв, що черговий приїзд німецьких лікарів було заплановано на 15–18 січня. Однак лікарі з Німеччини досі не приїхали.
XS
SM
MD
LG