Доступність посилання

ТОП новини

Скорочення оборонного бюджету США небезпечні, попередив міністр


Міністр оборони США Леон Панетта попередив у середу, що можливі скорочення бюджетних витрат на оборону зашкодять здатності війська реагувати на кризові ситуації «якраз у час зростання нестабільності в усьому світі».

Виступаючи з останньою промовою на посаді перед відходом у відставку, він заявив, що такі скорочення змусять Пентагон зменшити чисельність особового складу і обмежити військово-повітряні і військово-морські операції.

Міністр також скритикував законодавців за те, що вони не відвертають загострення ситуації, яку називають «бюджетним обривом»: якщо Конгрес не ухвалить інших законів, 1 березня мають набути чинності кілька ухвалених раніше законодавчих актів, які передбачають, серед іншого, різке скорочення бюджетних витрат. Із них на частку Міністерства оборони США припадає скорочення в понад 80 мільярдів доларів.

У вівторок президент США Барак Обама вже закликав конгресменів подолати міжпартійні розбіжності і домовитися, як уникнути «бюджетного обриву», який, як побоюються, може зіштовхнути всю економіку США в рецесію «з крутого бюджетного обриву».
XS
SM
MD
LG