Доступність посилання

ТОП новини

Літаки ВПС Угорщини охоронятимуть кордони країн Балтії


Угорщина – Литва, Латвія й Естонія уклали угоду з Угорщиною про військову співпрацю. Чотири винищувачі військово-повітряних сил цієї країни у співпраці з іншими літаками НАТО незабаром патрулюватимуть повітряні кордони цих трьох країн Балтії.

Укладена угода про військову співпрацю є продовженням політичної стратегії Угорщини в рамках НАТО, яка чіткіше проявилася після минулорічного травневого саміту членів Північноатлантичного союзу в Чикаго. Саме тоді представники угорського уряду висловили готовність допомогти колишнім радянським республікам Литві, Латвії та Естонії, які не мають власних військово-повітряних сил, у патрулюванні східних кордонів цих країн у коаліції з іншими партнерами в НАТО.

У перебігу офіційного візиту в країни Балтії міністр оборони Угорщини Чаба Генде у своїй промові в Литві підкреслив: «Для Угорщини радісною і почесною є місія, коли ми можемо взяти участь в обороні повітряного простору держав Балтії, починаючи з 2015 року».

За міжурядовими домовленостями, чотири угорські винищувачі типу «Ґріпен» по черзі чотири рази на місяць базуватимуться на одному з військових аеродромів Литви до 2018 року. Замість очікуваних 30 відсотків уряди цих балтійських країн погодилися на відшкодування половини фінансових витрат, пов’язаних із обслуговуванням і польотами угорських військових літаків.

Це є значним полегшенням передусім для оборонного бюджету Угорщини, оскільки підтримка в постійній бойовій готовності 14 винищувачів SAAB JAS-39 Gripen шведсько-британського виробництва, придбаних угорцями на умовах тривалого лізингу, обходиться державній скарбниці в копієчку.

«Ми дякуємо нашим партнерам по переговорах за сприяння і зусилля оборонних відомств країн Балтії щодо солідарного розподілу фінансових витрат у виконанні спільного партнерського обов’язку в рамках НАТО»,зазначив у цьому зв’язку міністр оборони Угорщини Чаба Генде у Вільнюсі.

Угорський уряд також планує надати таку допомогу і сусідній Словенії, яка ще не вибудувала власної протиповітряної оборони з часу розвалу колишньої Югославії і мирного здобуття незалежності.
Крім Угорщини,14 винищувачів «Ґріпен» у Швеції закупила й Чехія. Ці літаки впродовж останніх років поступово замінили старі винищувачі «МіҐ-29» радянського виробництва.

Шведсько-британський концерн SAAB виграв конкурс на поставки своїх літаків до Угорщини, обійшовши своїх конкурентів зі Сполучених Штатів Америки та Росії, зокрема, «Локхід Мартін» і конструкторські бюро імені Сухого та ОКБ Мікояна та Гуревича. В цій угоді відіграв свою роль і той фактор, що шведи погодилися надати угорцям довготерміновий і значно дешевший кредит, ніж інші відомі світові виробники військової авіаційної техніки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG