Доступність посилання

ТОП новини

Казахстан закликав НАТО до діалогу з ШОС


Єрлан Ідрісов (л), на цьому архівному фото разом із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим (п)
Міністр закордонних справ Казахстану Єрлан Ідрісов закликав у суботу Північноатлантичний союз започаткувати діалог із Шанхайською організацією співпраці.

Виступаючи на міжнародній безпековій конференції в Мюнхені, міністр також заявив, що ШОС не є блоком, спрямованим проти НАТО, що його цілі – підтримка регіональної економічної співпраці і розбудова спільних можливостей відповідати на ризики і загрози безпеці.

Шанхайська організація співпраці, створена 2001 року як регіональна міжурядова міжнародна організація у складі Китаю, Росії, Казахстану, Таджикистану, Киргизстану і Узбекистану, заявляє, що її мета – зміцнювати взаємну довіру й добросусідство між країнами-учасницями, сприяти їхній ефективній співпраці в різних галузях, спільно забезпечувати і підтримувати мир, безпеку і стабільність у регіоні, а також просуватися до створення «демократичного, справедливого і раціонального нового міжнародного політичного і економічного порядку».

Нині спостерігачами в ШОС є Індія, Іран, Пакистан і Монголія, а Білорусь і Шрі-Ланка мають статус «партнерів у діалозі».

Президент Віктор Янукович уже висловлював бажання, щоб Україна теж стала спостерігачем у ШОС.

Деякі російські оглядачі звертали увагу, що такі різні країни, як учасниці ШОС, не мають реальних економічних передумов для співпраці, і єдине, що їх об’єднує в цій організації, – це несприйняття політики Сполучених Штатів Америки і протиставлення їй.

Крім того, правозахисники стверджують, що члени Шанхайської організації співпраці використовують це об’єднання як «механізм порушення прав людини». Шанхайська конвенція про боротьбу з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом зобов’язує всіх членів ШОС довіряти будь-якому звинуваченню в тероризмі, висунутому іншою державою-членом об’єднання, і видати звинувачувану особу навіть без доказів її провини; такий механізм, заявляють правозахисники, уможливлює екстрадицію інакодумців на порушення норм міжнародного права.
XS
SM
MD
LG