Доступність посилання

ТОП новини

Портрет депутата: чоловік 47 років з мільйонними доходами


Громадянська мережа «Опора» проаналізувала інформацію про освіту, походження і декларації депутатів за попередній рік і створила портрет середньостатистичного депутата українського парламенту. «Це буде чоловік 47 років, із вищою освітою, кількома мільйонами гривень доходу за рік і досвідом у політиці», – мовиться в дослідженні «Опори».

Організація звертає увагу на те, що в найвищому законодавчому органі влади 43 жінки, що складає лише 10 % від усіх параламентарів. «Для порівняння, у французькому парламенті – 27 %, польському – 24 %, у російському – 14 %.
Проте, це найбільший показник за всі роки незалежності», – мовиться в дослідженні.

Найбільше жінок-депутатів у Партії регіонів – 14, трохи менше у ВО «Батьківщині» – 12. По 7 жінок є членами фракцій УДАРу і КПУ. Найменше у «Свободі» – двоє. Одна жінка не входить до жодної фракції (Анжеліка Лабунська).

Щодо місця проживання, то найбільше обранців вказали Київ – 166 осіб. Донецьк і область представлені 36 парламентарями. Крім того, у Донецькій області найбільша кількість одномандатних мажоритарних округів – 21.

Дніпропетровська, Львівська і Харківська області представлені майже однаково – по 23, 21 і 20 обранців. Найменше депутатів із Житомирської області – четверо, і Севастополя – всього двоє.

Серед 444 депутатів Верховної Ради 440 обранців або ж 99% мають вищу освіту. В досьє інших двох вказано, що вони мають загальну середню (Мустафа Джемілєв, ВО «Батьківщина», Світлана Фабрикант, Партія регіонів), і ще у двох – середню (свободівці Анатолій Вітів і Олександр Мирний).

Наймолодшим депутатом у парламенті є свободівець Андрій Іллєнко, найстаршим – регіонал Юхим Звягільський. Середній вік депутатів Верховної Ради 47,6 років, мовиться в дослідженні. «Найстарішими» фракціями є Партія регіонів і КПУ, середній вік їхніх членів – 50 років.

Вік депутатів ВО «Батьківщини» збігається із середнім віком парламенту – 47 років, позафракційні трохи молодші – 45 років. «Наймолодшими» фракціями є УДАР і ВО «Свобода» – по 43 роки.
XS
SM
MD
LG