Доступність посилання

ТОП новини

Якщо опозиція відступить, парламент можна віддавати під цирк – Бала


Депутати від опозиції, змінюючи один одного, чергують і вдень і вночі у парламенті, щоб не дати можливості розблокувати роботу Верховної Ради до тих пір, поки не вирішать, що віднині й назавжди народні депутати голосуватимуть персонально. Чи справді це так важливо для України, для громадян країни – щоб народні обранці голосували, як того вимагає Конституція і регламент?

​Запровадження «сенсорної кнопки» для персонального голосування народних депутатів може стати відправною точкою, яка запустить утвердження правової держави, вважає директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.Справа не у сенсорній кнопці, як такій, адже це суто технічний момент, наголошує політолог, справа у тому, що персональне голосування підтвердить той незаперечний для цивілізованих країн факт, що «закони мають виконуватися, й приклад у цьому має показувати влада».
Ця кнопка може стати кнопкою зливного бачка для політиків, або кнопкою ліфта, що повезе нас до правової держави», – сказав політолог в ефірі програми «Ми разом». Тому, на його думку, опозиція не має права відступити. Якщо персонального голосування не буде, то «цю будівлю (Верховну Раду) можна віддавати під цирк, а в парламенті залишити дві людини, нехай удома сидять і кнопки натискають».

Персональне голосування може «запустити правову державу» – Бала
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:11:12 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


​Окрім цього, боротьба за персональне голосування у Верховній Раді вимагає від парламентських партій дбати про відповідальність своїх депутатів, у яких би виборних органах влади вони не працювали. Про це свідчать розвідки журналістів Радіо Свобода зі Львова та Донецька.

Ми разом

12.02.2013
Кому потрібні депутати, які не впливають на ухвалення рішень?

«Люди натискають кнопки лише за рішення, про які сказали їм згори. Законодавчої ініціативи практично ніякої» далі
12.02.2013
«Депутате, голосуй сам або прощайся з мандатом!» – львівський досвід

«Депутат за голосування «за сусіда» має просто йти у відставку» – експерт далі

12.02.2013
Кияни: за «кнопкодавство» потрібно відбирати мандат

За неособисте голосування кияни пропонують відбирати мандат та притягувати депутата до кримінальної відповідальності. Респонденти не схвалюють голосування «один за всіх» і надіються, що в Конституції пропишуть покарання для депутатів, які голосують за інших. далі

  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG