Доступність посилання

ТОП новини

У США проголосили нову нагороду за безпілотну і кібернетичну війну


Міністр оборони США Леон Панетта оголосив у середу про заснування нової військової медалі для нагородження військовослужбовців, які завдають противникові шкоди дистанційно – наприклад, організовуючи кібератаки чи керуючи бойовими безпілотними літаками.

Як сказав міністр, нова медаль, назву якої можна перекласти як «За заслуги в воєнних діях» (Distinguished Warfare Medal), дасть змогу Пентагонові нагороджувати військових за «надзвичайні досягнення, які безпосередньо вплинули на перебіг бойових операцій, але без виявлення відваги чи без фізичного ризику у звичайному бою».

За повідомленнями, це перша нова нагорода за бойові заслуги, заснована у США з 1944 року.

Останнім часом програма використання збройними силами США безпілотних апаратів для вистежування і ліквідації терористів, до якої вдаються, зокрема, в Афганістані, Пакистані, Ємені тощо, викликає дедалі більшу критику, зокрема, і в самих США, через те, що внаслідок ударів із безпілотників часто гинуть цивільні люди. Вона стала одним із суперечливих моментів у розгляді кандидатури нового директора Центрального розвідувального управління: Джон Бреннан, запропонований на цю посаду, вважається одним із творців цієї програми.

Удари американських безпілотників по повстанцях в Афганістані чи Пакистані є одним із моментів, які псують відносини США з цими країнами.
XS
SM
MD
LG