Доступність посилання

ТОП новини

У США чільний генерал відмовився від командування в НАТО


Генерал Джон Аллен, архівне фото
Президент США Барак Обама заявив у вівторок, що генерал Джон Аллен вирішив піти у відставку і відмовився перебирати чільні командні посади НАТО і військ США в Європі.

Як мовиться в заяві Обами, Аллен після 19 місяців командування міжнародними військами в Афганістані вирішив приділяти увагу своїй родині.

У НАТО у відповідь заявили, що цілком поважають рішення генерала.

Обама планував продовжити процес подання кандидатури Аллена на посаду командувача Верховного командування союзних сил (НАТО) і одночасно командувача Європейського командування США після того, як із нього за результатами розслідування зняли звинувачення в порушенні норм професійної поведінки. На час розслідування процес висунення цієї кандидатури був зупинений.

Розслідування почали у справі про можливе «неналежне листування» генерала з жінкою, яка опинилася в осередді скандалу навколо колишнього директора Центрального розвідувального управління Дейвіда Петреуса.

Джон Аллен раніше був заступником командувача Центрального командування США, перш ніж позаминулого року став командувачем військ США і Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Цю посаду він має залишити цього місяця.
XS
SM
MD
LG