Доступність посилання

ТОП новини

Посол ЄС закликав парламент ухвалити заяву про євроінтеграцію перед самітом


Ян Томбінський, архівне фото
Заява про європейську інтеграцію України, проект якої розглядають у Верховній Раді, «надзвичайно важлива, й за ходом її підготовки дуже уважно спостерігають у Брюсселі», заявив у середу голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

За його словами, які наводить агентство «Інтерфакс-Україна», першу версію цього проекту документа він отримав іще наприкінці грудня минулого року, тому вже «настав час прийняти цю заяву».

Виступаючи на засіданні Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, на якому в середу схвалили проект цієї заяви парламенту про реалізацію євроінтеграційних прагнень країни та підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, посол Євросоюзу висловив переконання, що саміт Україна – ЄС 25 лютого у Брюсселі визначить напрям у відносинах між Україною та Європейським Союзом на найближчий час.

«За цим самітом дуже уважно спостерігатимуть, адже те, що відбудеться на саміті, дасть певні сигнали стосовно того, що відбуватиметься найближчими тижнями й місяцями», – сказав Томбінський.

За його словами, «депутати інших парламентів дуже добре підготовлені… тому чим менше двозначностей буде в цій заяві, тим більше буде впевненості, що Україна справді прагне наблизитися до ЄС і готова зробити все для цього».

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв у середу, що блокування роботи Верховної Ради представниками опозиції перешкоджає європейській інтеграції України. Він нагадав, що наступного понеділка відбудеться саміт Україна – ЄС, який є важливим етапом у підготовці до підписання угоди про асоціацію.

«Уряд уже ухвалив план заходів, спрямованих на підготовку належних умов для підписання цієї угоди. Визначальна частина цього плану, від якої залежить підписання угоди, має бути виконана саме у Верховній Раді – шляхом ухвалення пакета відповідних законодавчих актів», – сказав Азаров.

Друга сесія Верховної Ради України VII скликання досі не може відкритися від 5 лютого через те, що опозиція блокує трибуну й президію з вимогою запровадити персональне голосування.
XS
SM
MD
LG