Доступність посилання

ТОП новини

Уряд дав 151 мільйон гривень на рекультивацію кар’єру в Калуші


Домбровський кар'єр, Калуш
Домбровський кар'єр, Калуш
На рекультивацію Домбровського кар’єру у зоні надзвичайної екологічної ситуації у Калуші Івано-Франківської області Кабінет Міністр виділив 151 мільйон гривень. Про це повідомив сьогодні під час поїздки в Калуш і Калуський район міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков.

За словами міністра, наступні кроки – отримання від Державної служби з надзвичайних ситуацій, відповідальної за рекультивацію Домбровського кар’єру, технічного завдання, на основі якого з екологічного фонду будуть виділені кошти на проектування робіт. Ці роботи необхідні, щоб «упередити екологічну катастрофу», пов’язану з можливістю проникнення розсолів у водоносні горизонти, в ріки і Чорне море.

Олег Проскуряков побував також на хвостосховищі і на полігоні гексахлорбензолу.

Він повідомив, що на хвостосховищі головною проблемою є укріплення його стін і дамби. На цей рік планується фінансування робіт, щоб стовідсотково очистити від токсичних відходів полігон гексахлорбензолу з наступною рекультивацією і озелененням, заявив міністр. Кошти на це, за його словами, закладені в екологічному фонді.

З лютого 2010 року Калуш і кілька навколишніх сіл президентським указом оголошені зоною екологічної катастрофи.
XS
SM
MD
LG