Доступність посилання

ТОП новини

«Київенерго» «вибиває» борги зі столичної підземки


Київ – «Київенерго» попередила боржників про відключення електроенергії у разі непогашення боргів. Серед попереджених комунальних підприємств – столичне метро. Водночас «Київенерго», власником якого є Рінат Ахметов, уточнило, що через три дні відключення загрожує невиробничим будівлям підземки. Названа сума її боргів – приблизно один мільйон доларів. У Київському метрополітені запевняють, що вже виплачують гроші. Водночас експерти вбачають у цьому борговому конфлікті намір підвищити зрештою тарифи на проїзд.

Як повідомило «Київенерго», станом на 25 лютого борг метрополітену за електроенергію становить 8,4 мільйона гривень. Проте на перевезення пасажирів відімкнення не вплине, запевнили Радіо Свобода у прес-службі компанії, власником якої є Рінат Ахметов.

«Відповідно до закону «Про електроенергетику», безоплатне споживання електроенергії заборонене. Тому в разі накопичення споживачем боргів енергопостачальник зобов’язаний повідомити боржників про відключення і здійснити відключення у разі непогашення боргів до рівня їхньої екологічної броні (якщо така встановлена для даного підприємства), тобто мінімально необхідного рівня енергопостачання. «Київенерго» постійно працює з боржниками, серед яких є і важливі міські підприємства. У таких випадках, розуміючи їхню соціальну значущість, компанія вдається до відключення допоміжних, адміністративних або невиробничих будівель», – повідомила Радіо Свобода прес-служба «Київенерго».

Метрополітен сплатив уже більшу частину боргу – прес-служба

У «Київському метрополітені» кажуть, що за місяць споживають електроенергії на суму 8 мільйонів гривень, а це приблизно дорівнює сумі нинішньої заборгованості. Крім того, комунальне підприємство вживає всіх заходів для погашення боргу та недопущення його накопичення, запевнила Радіо Свобода начальник прес-служби столичного метрополітену Наталія Шумак.

«Наприклад, якщо на початку лютого заборгованість складала 17,1 мільйона гривень, то вже станом на 18 лютого цього року підприємством сплачено 8,7 мільйона гривень, тобто більшу половину цього боргу. На даний момент сума боргу складає 8,4 мільйона гривень, але у головному управлінні державної казначейської служби України наразі знаходяться спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію за цією рештою боргу. Тобто борг погашається певними частинами і наразі ведуться переговори стосовно подальшого погашення заборгованості», – каже Наталія Шумак.

Водночас, за її словами, попередження про відключення метрополітену від електроенергії лунають не вперше, проте жодного разу струм ще не вимикали.

Власники «Київенерго» мають високі мотиви – експерт

ПАТ «Київнерего» з грудня 2011 року входить до ДТЕК, яка в свою чергу входить до групи СКМ олігарха Ріната Ахметова.

«Київенерго» – приватна компанія і не зацікавлена грати в дипломатію зі своїми боржниками, говорить експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко. Тож, якщо метро не сплачує повністю кошти за спожиту електроенергію, «Київенерго» намагається змусити це зробити.

«Таким чином «Київенерго» намагається підвищити дисципліну сплати за електроенергію. І в принципі тут домовленості важко очікувати. Наприклад, коли більшість акцій «Київенерго» належали державі, тоді не було особисто зацікавлених людей так сильно, як зараз в тому, щоб погашалися борги. А коли компанія перейшла в приватну власність, то, безумовно, що власники «Київенерго» мають високі мотиви будь за що, будь-якою ціною зробити так, щоб борги всі були погашені», – наголосив Володимир Омельченко.

Ця проблема вирішується за 30 секунд міською владою – Салій

А колишній мер Києва Іван Салій наголошує, що заяви про відключення електроенергії схожі на підготовку до підвищення тарифів у столичному метро, хоча наразі для цього немає ніяких підстав. А борги, каже він, – це головний біль столичної влади.

«Тому що копійчана справа. 8 мільйонів – кишенькові гроші для міста. Ця проблема вирішується за 30 секунд містом: чи Поповим, чи хто там причетний. Взагалі це – не проблема метро. Компенсувати гроші – це проблема міської влади. Колектив метро, в якого хочуть відключити електроенергію, не має до цього ніякого стосунку. Він повинен забезпечити безпеку пасажирів у тунелях і більше нічого. Він експлуатуюча організація, він працює, а все інше повинна забезпечити йому влада», – наголошує колишній мер Києва Іван Салій.

Тим часом наприкінці минулого року голова КМДА Олександр Попов говорив, що підвищення вартості проїзду в столичному метро об’єктивно назріло, однак влада Києва стримуватиме подорожчання максимально довго. За останніми підрахунками столичних чиновників, економічно обґрунтована вартість проїзду у столичному метрополітені становить щонайменше 3 гривні.

Та й керівництво метрополітену не раз заявляло про необґрунтовані тарифи. Зокрема, це є однією з причин того, що збиток «Київського метрополітену» у 2012 році склав 345 мільйонів гривень.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG