Доступність посилання

ТОП новини
05 березня 2021, Київ 09:06

Посол Росії запропонував Україні лишитися власником своєї ГТС за умови двостороннього консорціуму


Михайло Зурабов, архівне фото
Російська сторона вважає за можливе передати українську газотранспортну систему в управління газотранспортному консорціумові, не змінюючи при цьому форми її власності, заявив у середу посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

Виступаючи перед журналістами, він також додав, що російська сторона, виходячи з тих заяв, які лунали раніше, передбачала й готувала відповідні документи, орієнтуючись на те, що це має бути саме двосторонній консорціум.

Водночас російський посол наголосив, що російська сторона звернула увагу на той факт, що українські партнери провели консультації з європейськими колегами «на полях саміту Україна – ЄС» про можливість повернутися до ідеї тристороннього консорціуму. «Тому це питання, напевно, потребує уточнення», – сказав Зурабов, як його цитує агентство «Інтерфакс».

Він також підтвердив позицію Росії, що передання української ГТС в оренду російській стороні може призвести до зниження ціни на газ.

Українські урядовці заявляють, що Україна не відмовилася від ідеї тристороннього газотранспортного консорціуму для управління українською газотранспортною системою з участю і Росії, і ЄС. Про це, зокрема, йшлося днями й на саміті Україна – ЄС.

Водночас перед самітом Президент Віктор Янукович припустив можливість, що українську ГТС залишать у власності України і лише здадуть в оренду.

Останнім часом оглядачі в Україні висловлювали побоювання, що шансів на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з участю європейської сторони практично не залишилося, і натомість Київ і Москва впритул наблизилися до створення двостороннього консорціуму.

Дивитись коментарі (4)

XS
SM
MD
LG