Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ про справу Щербаня: свідків, як і батьків, не вибирають


Лілія Фролова
Лілія Фролова
Колишній прем’єр Юлія Тимошенко поки що не давала свідчення у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році. Про це заявила заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Лілія Фролова.

Водночас, за її словами, категоричної відмови давати такі свідчення від Тимошенко також не надходило.

«Вона категорично не відмовляється від надання показів. З однієї сторони, вона говорить, що вона готова їх надати, з іншої, що не готова за станом здоров’я», – сказала Фролова.

Представник ГПУ додала, що надання свідчень є правом підозрюваної, а не її обов’язком. «Надання слідству показів – це теж її право, і для повноти слідства нам би хотілось отримати ці покази... Будемо сподіватися, що вона надасть покази. Але якщо це право вона не використає декілька разів, на цьому буде поставлена крапка», – сказала представник державного обвинувачення, пояснивши, що таким чином досудове провадження у справі буде закінчене.

Водночас Фролова запевнила, що слідство застосовує всі методи для того, щоб права Тимошенко були дотримані. Прокурор наголосила, що ніхто не буде «хапати і завантажувати Тимошенко» в автомобіль, щоб доставити її до суду на допит свідка, оскільки всі розуміють, що такі дії будуть використані проти слідства.

Як заявила представник ГПУ, поведінка екс-прем’єра і її захисту свідчить про небажання брати участь у розслідуванні справи Щербаня.

Фролова також назвала «маячнею» заяви захисту Тимошенко щодо навмисного підбору свідків для допитів у рамках розслідування справи про вбивство Щербаня. Вона наголосила, що свідків, яких допитують у рамках досудового слідства у справі Щербаня, уже допитували раніше, і вони давали такі самі свідчення, що й зараз.

«Свідки, яких допитують, є фактичним відображенням того середовища, з яким спілкувалася Тимошенко в 90-і роки. І тут, я думаю, доречно сказати таку фразу, що свідків, як і батьків, не вибирають», – додала Фролова.

Печерський районний суд Києва за клопотанням сторони звинувачення почав 13 лютого проведення слідчих дій у рамках досудового розслідування справи про вбивство Щербаня 1996 року. Суд допитав двох свідків – Ігоря Мар’їнкова і Сергія Зайцева. Допити проходили за відсутності Тимошенко. Її соратники заявляли, що екс-прем’єр вимагає забезпечити її присутність на судових засіданнях. Разом з тим у пенітенціарній службі наголошували, що екс-прем’єр відмовлялася бути присутньою на допитах. Допит наступного свідка у Печерському суді запланований на 4 березня.
XS
SM
MD
LG