Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті вирішили збудувати етнографічний стаціонар імені Станіслава Вінценза


Із кінця травня, враховуючи кліматичні умови Карпат, у селі Бистрець Верховинського району почнеться будівництво етнографічного стаціонару імені Станіслава Вінценза, повідомив у середу Радіо Свобода ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор політичних наук професор Ігор Цепенда.

Він розповів, що це буде не звичний музей, а науковий центр, де вчені і студенти з України, Польщі, Словаччини, Румунії проходитимуть етнографічні експедиції, філологічні і діалектологічні практики.

За словами Ігоря Цепенди, етнографи хочуть «ретельніше досліджувати Гуцульщину, адже залишається небагато часу, щоб зробити остаточні етнографічні зрізи з цього регіону».

Окрім того, це буде місце зустрічі бізнесменів, які працюють в агротуристиці.

Завершення будівництва першої черги етнографічного стаціонару заплановане на листопад цього року, до 125-річчя від дня народження польського письменника, філософа, перекладача Станіслава Вінценза.

Стаціонар буде на тому ж місці, де колись була вілла Вінценза. У фінансуванні проекту візьме участь і Варшавський університет.

За словами професора Ігоря Цепенди, «Вінценз – це постать, яка об’єднує, і це розуміють і українці, і поляки».

Станіслав Вінценз, який народився на Коломийщині, був збирачем і дослідником гуцульського фольклору, саме його твір «На високій полонині» відкрив світові Гуцульщину.
XS
SM
MD
LG