Доступність посилання

ТОП новини

Україні є сенс боротися за азербайджанський газ – Тодійчук


Олександр Тодійчук
Олександр Тодійчук
Київ – Україні є сенс боротися за азербайджанський газ, і від сьогоднішнього візиту міністра енергетики і вугільної промисловості України Едуарда Ставицького до Баку варто очікувати плідних результатів. Про це заявив в ефірі Радіо Свобода директор Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук. Він, зокрема, відзначив, що можуть бути підписані угоди про співробітництво у транспортуванні нафти через Україну, а також про співпрацю в постачанні зрідженого газу.

– Чого варто очікувати від візиту Едуарда Ставицького до Азербайджану, які серйозні угоди можуть бути укладені?

– Яким буде результат візиту, побачимо, але потенціал, дійсно, досить високий. Є реальна можливість втілення проектів постачання зрідженого газу, газу трубного – через Туреччину і потім реверсом українських газопроводів. Є питання нафти – євразійський нафтотранспортний коридор, дійсно, певні просування з’явилися у розвитку цього проекту територією Польщі й можна повернутися до цього проекту. А також – наповнення або отримання нових господарів для наших нафтопереробних заводів, адже нафтопереробка в Україні близька до нуля фактично. Один тільки Кременчуцький завод нині працює.

– А у цьому зв’язку, як Ви вважаєте, чи можливий варіант постачання саме азербайджанської нафти на Одеський нафтопереробний завод?

– У перспективі це можливо. Тим більше, там стоїть питання і зміни власників, і певні зобов’язання «Лукойлу» з цього приводу. Тобто, це все може бути. Але питання в першу чергу стратегії нашої держави. Ми бачимо, що ще недавно через той самий трубопровід Одеса-Броди отримували наші білоруські колеги нафту із Азербайджану. Але у зв’язку з тим, що Білорусь усе більше інтегрується з Росією і та отримала практично повний контроль над білоруськими нафтопереробними заводами, сьогодні потреби в цій нафті немає. І наш трубопровід простоює. Отже, якщо будуть досягнуті домовленості про тіснішу інтеграцію з Росією, думаю, що і цей візит до Азербайджану матиме такий декоративний характер…

– …якщо Україною будуть досягнуті домовленості про тіснішу інтеграцію з Росією…

– Так. І Росія тоді пануватиме на наших ринках. І потреба в альтернативах сама по собі відпаде.

– Упродовж останнього часу Азербайджан дав зрозуміти, що Україні навряд чи варто сподіватися на його газ. Все-таки, чи лишаються бодай мінімальні шанси на отримання азербайджанського газу?

Сьогодні каспійська нафта, так звана «нова» нафта в обсягах більше сотні мільйонів тонн, іде до всіх споживачів, крім України
Олександр Тодійчук
– Думаю, що і ця легенда (про небажання Азербайджану) придумана кимось. Ми пам’ятаємо час запуску трубопроводу Одеса-Броди, говорили, що там немає нафти. І сьогодні каспійська нафта, так звана «нова» нафта в обсягах понад сотню мільйонів тонн, іде до всіх споживачів, крім України. Думаю, що треба боротися за цей газ. І лише в процесі боротьби ми можемо на декілька мільярдів розраховувати. Тобто, потенціал є. Але все залежатиме від нас, від України.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG