Доступність посилання

ТОП новини

У Ватикані обирають Папу Римського


Собор Святого Петра у Ватикані
Рим – У Ватикані готові до виборів Папи Римського. У понеділок кардинали-виборці провели останнє десяте зібрання, а у вівторок починається конклав. У сучасній історії це перший конклав, який відбувається не через смерть понтифіка, а через його відставку.

Розпорядок дня на вівторок 12 березня чіткий і традиційний. Зранку у соборі Святого Петра кардинали відслужать месу з нагоди виборів Папи. Після обіду вони зберуться на конклав під склепінням Сикстинської каплиці.
Середньовічна каплиця – це видатний пам’ятник епохи Відродження, найвідвідуваніша частина Ватиканських музеїв. Вона славиться фресками Мікеланджело «Створення світу» і «Страшний суд».

«Фрески Сикстинської каплиці представляють собою доктрину Церкви спільно з Новим і Старим завітом, де зображений суд Божий для всіх і для кожного окремо. Це все на площі приблизно 2,5 тисячі квадратних метрів. Якщо кардинали-виборці матимуть очі, щоб роздивитися, вони зрозуміють делікатність своєї ролі і важливість свого рішення. Ось чому Сикстинська каплиця обрана для проведення конклавів», – розповів директор Ватиканських музеїв Антоніо Паолуччі.

Велика таємниця

У цьому місці 115 кардиналів-виборців закриються від світу в атмосфері повної таємничості. Неможливе користування мобільними телефонами і компютерами. Кімнати Дому Святої Марти, де житимуть кардинали на час конклаву, призначали за жеребкуванням, щоб виборці не впливали на ідеї один одного. У готелі виключена можливість прослуховування чи відеозйомок.

Два голосування вранці, два після обіду, за винятком першого дня виборів. Щоб бути обраним главою Святого престолу, достатньо набрати 77 голосів, дві третини від загальної кількості виборців.

Щодо тривалості конклаву, то речник Ватикану отець Федеріко Ломбарді пояснив журналістам: «Буде конклав тривалим чи коротким, я цього не можу сказати. Але за відносно короткий час, коли буде багато голосувань, кожний з виборців зрозуміє, які кандидати матимуть більше шансів. Тож це, у свою чергу, впливатиме на те, щоб визначитися з одним кандидатом і спрямовувати зусилля вже у напрямку вибору цієї особи».

За останнє століття найдовший конклав тривав 5 днів: 14 голосувань знадобилося для вибору Папи Римського Пія XI у 1922 році. Один із найкоротших конклавів був вісім років тому, коли Бенедикта XVI обрали через півтора дня після 4 голосувань. Тож, за найпесимістичнішими прогнозами, новий очільник Святого престолу має з’явиться до кінця тижня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG