Доступність посилання

ТОП новини

В Україні буде музей космічних і секретних бойових ракет «холодної війни»


Ракета Р-12 на території дніпропетровського заводу «Південмаш»
Ракета Р-12 на території дніпропетровського заводу «Південмаш»
У Дніпропетровську створюють сучасний парк космічних і бойових ракет часів «холодної війни», які свого часу виготовлялись на місцевих засекречених заводах. Про це в четвер повідомив голова обласної ради Євген Удод.

За його словами, усі експонати мають високу історичну і науково-технічну цінність.

«Зразки космічної техніки майже ніколи не виставлялися на огляд на відкритому майданчику для мешканців Дніпропетровщини і туристів. Сучасна експозиція демонструватиме справжні космічні станції, супутники, бойові ракети, експонати агрегатів, що входять до складу різних ракетних комплексів», – сказав посадовець.

У музеї ракетно-космічної техніки буде представлена також чимала експозиція розвитку сучасної космонавтики в Україні. Завдяки заводу «Південмаш» і конструкторському бюро «Південне», які розробляють і виготовляють космічну техніку, у Дніпропетровську є одна з найбільших у Європі колекцій космічних конструкцій.

За даними з обласної ради створення публічного музею, «Парк ракет», який розташується майже в центрі міста, просто неба, планують завершити за півроку. Передбачається, що музей стане великим просвітницьким, науковим та туристичним центром.

До робіт над створенням парку ракет наразі долучились провідні підприємства та виші галузі – «Південний машинобудівний завод», бюро «Південне», Дніпровський проектний інститут, Національний центр аерокосмічної освіти молоді, Дніпропетровський національний університет тощо. За попередніми даними, кошторис проекту складе кілька мільйонів гривень.

Раніше у Дніпропетровську збудували перший в країні випробувальний космодром. На ньому проводять випробування агрегатів, призначених для космічної техніки.
XS
SM
MD
LG