Доступність посилання

ТОП новини

США вітають обрання «Папи з народу»


Нью-Йорк – Католики у Сполучених Штатах радіють, що новий Папа Римський є вихідцем із Західної півкулі. У католицьких церквах служать молебні за папу Франциска. Новий первосвященик відомий особистою скромністю і невибпагливістю звичок, і ці риси особливо приваблюють вірних в Америці.

У католицькому соборі Святого Імені у Чікаго Марія Кортіга ділиться з репортером своїми почуттями: «Я така схвильована, що мені важко говорити. Хвала Богові!.. Я – католичка і дякую Богові, що маємо нового Папу».

У Майямі – місті, яке називають воротами до Латинської Америки, де мешкає багато католиків (кубинців і мексиканців), Хоакін Густо вийшов із церкви, де він молився за нового Папу.

«Церква усвідомила, де її майбутнє. У Латинській Америці, Африці, Азії – у центрах католицизму, звідки приходять вірні», – каже він. «То ж на часі, щоб цих католиків представляла людина від них», – додає Хоакін Густо.

Можливо, саме тому 115 кардиналів у Ватикані відійшли від традиції, вперше обравши первосвящеником не європейця, а кардинала з Аргентини, представника Західної півкулі, людину з репутацією видатного гуманіста.

Незвичайний князь церкви

Сільвія Поджоллі, відомий релігійний коментатор, порівнює нового папу з Франциском Асизським – найскромнішим із усіх святих.

«На мою думку, його вибір імені Франциск є дуже відповідним, оскільки нам про нього відомо, що він є вельми скромною людиною», – наголошує Поджоллі.

«Коли він був архієпископом Буенос-Айреса, він відмовився від багатьох розкошів, до яких призвичаїлися його попередники. Він мешкав не в архієпископському палаці, а у звичайній квартирі. Він навіть відмовився від лімузина з шофером і їздив у маршрутному автобусі. Він сам готував собі їжу. Він відвідував паству у нетрищах. Отож, він людина скромна, яка має глибоке співчуття до бідних», – каже вона.

Газета The Wall Street Journal у редакційній статті під назвою «Папа з народу» зауважує, що він «усвідомлює виклики, що їх зазнає католицизм із боку енергійного, часто-густо нетерпимого мусульманського світу та авторитарних урядів типу китайського».

Видання нагадує, що орден єзуїтів, до якого належить Франциск, вів католицький авангард за океан, до Нового світу, і мільйони американців навчалися в єзуїтських школах і університетах. Газета пише: «Можливо, те, що новий Папа – «з околиці світу», як він сам висловився, може навчити дечого тих, хто звик вважати себе центром Всесвіту».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG