Доступність посилання

ТОП новини

В Україні визначили топ-список благодійників


Київ – Окрім нагород у 12 номінаціях, три спеціальні нагороди Оргкомітету конкурсу. В Києві оголосили переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2012». Серед переможців – благодійники, які допомагають людям з фізичними вадами, безхатченкам, але найбільше опікуються дітьми. Їх нагородили не лише дипломами, а й бурштиновими «Янголами добра». Організатори констатують, що благодійників, які подаються на конкурс, щороку стає більше, але загалом таких людей бракує для допомоги нужденним в Україні.

У конкурсі «Благодійна Україна», заснованій Асоціацією благодійників України торік, взяли участь 212 благодійників – це соціально-відповідальний бізнес, громадські та благодійні організації, фізичні особи, дитячі й молодіжні колективи, ініціативні групи, засоби масової інформації.

«В порівнянні з іншим конкурсом «Благодійник року – 2011», там було 156 заявок. Фактично є зростання. В цьогорічному конкурсі 12 номінацій, одна з них – «Народний благодійник», по цій номінації проводилося он-лайн голосування. Всі інші відібрані конкурсною комісією. Нам би дуже хотілося, щоб регіональні відбори відбулися в переважній більшості областей. Цього року на жаль вони відбулися тільки в Херсоні, у Львові в Одесі», – сказав голова Асоціації благодійників України Олександр Максимчук, який є головою Оргкомітету конкурсу.

Близько 70 відсотків благодійних проектів пов’язані з охороною здоров’я дітей, зокрема, це онкозахворювання чи соціальна реабілітація. Крім того, благодійники займаються проблемами пенсіонерів, безхатьків, освітою, культурою, екологією, кажуть в Асоціації благодійників України.

Імена дванадцяти переможців

Серед компаній великого бізнесу благодійником року став ТОВ «Ернст енд Янг», яке опікується дитячими будинками.

Серед компаній середнього бізнесу благодійником року визнали ТОВ «ЕКОН» (місто Донецьк), яке теж допомагає дітям.

Серед благодійників малого бізнесу кращим назвали телерадіокомпанію «Юніон» (місто Макіївка Донецька область), діяльність якої спрямована на збирання коштів для дітей з недугами.

Серед фізичних осіб найкращим благодійником стала Віра Олеш (місто Червоноград, Львівська область), яка допомагає дітям-сиротам.

Найкращим всеукраїнським благодійним фондом став Всеукраїнський благодійний фонд «Соціальне партнерство», яке опікується безпритульними людьми.

Найкращим регіональним благодійним фондом став «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії» (місто Коломия, Івано-Франківська область), яке теж опікується дітьми.

А найкраща благодійна неурядова організація – рух «Віра, Надія, Любов» (місто Одеса) – бореться за пом’якшення гендерних проблем, які виникають у суспільстві.

Благодійною дитячою або молодіжною організацією стала Асоціація шкільних організацій учнівського самоврядування «Нове покоління» (місто Харків). Школярі теж, у першу чергу, допомагають дітям у складних ситуаціях.

Переможцем номінації «Благодійність у медіа» стала радіостанція «Хіт ФМ» за підтримку онкохворих дітей.

Благодійною акцією року став «Аукціон надій» для людей з вадами слуху, який провели студенти Університету банківської справи НБУ. В результаті у Львівській спеціалізованій бібліотеці імені Шевченка УТОСу відкрито перший в Україні Центр соціокультурної реабілітації людей з вадами зору: студія звукозапису, сучасна техніка для роботи людей з вадами зору, нові меблі, єдиний в Україні музей тифлотехніки, санітарний ремонт тощо. Видано книгу плоскодруком сліпого поета Андрія Волощака.

В номінації «Інновації у благодійності» нагородили Оркестр Львівського національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Це – професійний оркестр, який працює зі сліпими співаками-аматорами.

А «Народним благодійником», якого обирали онлайн-голосуванням став отець Михайло Жар, Герой України, настоятель Банченського монастиря «Вознесіння господнє», що в селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області. Він створив при монастирі дитячий будинок сімейного типу, де на сьогодні виховується 400 дітей-сиріт та дітей-інвалідів, 80 із яких – хворі на ВІЛ/СНІД.


Три спеціальні відзнаки Оргкомітету

Спеціальною відзнакою Оргкомітету нагородили Київську Благодійну організацію «Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб», яка організована батьками, чиї діти лікувалися у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Також спеціальну відзнаку вручили Міжнародному жіночому клубу, члени якого організовують різдвяні ярмарки і жертвують усі гроші нужденним. За 20 років від них мільйони гривень отримали будинки для дітей, притулки, реабілітаційні центри та будинки для літніх людей.

Третю спеціальну відзнаку дали ВГО «Чорнобиль – допомога», яка займається проблемами чорнобильців.

«Бути найкращим благодійником – це бути найкращим українцем»
Рівень життя будь-якої країни залежить від того, який відсоток населення займається благодійністю
Катерина Ющенко

На оголошенні переможців «Благодійної України – 2012» були й відомі українці. Так, наприклад, голова Наглядової ради Фонду «3000» Катерина Ющенко наголосила: «Рівень життя будь-якої країни залежить від того, який відсоток населення займається благодійністю. В нашій країні, на жаль, цей відсоток ще не такий великий, як має бути. Колись, я думаю, в нашій країні зрозуміють, що бути найкращим благодійником – це означає бути найкращим українцем», – наголосила вона.

А церемонії вручення передував благодійний «тихий» аукціон, на який виставили близько 50 лотів від Асоціації благодійників України. Це картини і фотографії, книги і журнали, монети, вироби зі скла та ексклюзивний лот від Сергія Фоменка – його гітара, перша в історії гурту «Мандри», з якою він виступав упродовж 10 років.
Те що я виставив на лот свою найулюбленішу гітару – теж важливий момент. Якщо її куплять – кошти підуть на адресну допомогу
Сергій Фоменко

«Те що я виставив на лот свою найулюбленішу гітару – це теж важливий момент. Якщо її куплять – кошти підуть на адресну допомогу. Декілька є варіантів зараз. Я розглядаю три. Багато людей є з проблемами. Є вже декілька пропозицій, яким якраз було б варто допомогти. Ті лоти, які я виставляю підуть на адресну допомогу», – сказав Сергій Фоменко, лідер гурту «Мандри», який наприкінці акції влаштував годинний благодійний концерт. Раніше музикант наголошував, що йому близькі саме проблеми дітей.

Сергій Фоменко як голова Наглядової ради конкурсу «Благодійна Україна» сказав, що адресна допомога і є головним критерієм вибору найкращого благодійника.

Організатори обіцяють цей конкурс проводити щорічно. Перевага, кажуть вони, надається не разовій допомозі, а систематичній.

Так, у 2011 році, згідно з проведеним Соціологічною групою «Рейтинг» дослідженням, не займались благодійністю ніколи 61%, а ще близько 16% українців займалися благодійництвом, але в минулому, і тільки близько 7% респондентів займаються благодійністю регулярно – щонайменше раз на місяць.

  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG