Доступність посилання

ТОП новини

Новий тиждень у Раді – пленарна робота чи знову блокування?


Київ – Нинішній тиждень у народних депутатів має бути пленарним, а в понеділок відбудеться засідання погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій. В опозиції не виключають продовження блокування парламентської трибуни. А народні обранці від Партії регіонів переконують, що влада готова вислухати вимоги опозиції, при цьому регіонали наполягають – Верховна Рада має працювати. А експерти зазначають, що у дискредитації найвищого законодавчого органу зацікавлені в оточенні Президента. Тим часом опозиція не має реального плану дій, зосередившись на піарі, констатують оглядачі.

Верховна Рада фактично не працює майже півтора місяця. Депутати від опозиції блокували трибуну і президію з 5 по 22 лютого, вимагаючи запровадження персонального голосування. Потім у парламенті відбулося одне-єдине пленарне засідання, і народні обранці роз’їхалися відпочивати до 5 березня. А після повернення – знову блокування. Опозиція протестувала проти позову до суду щодо позбавлення депутатських повноважень захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. 7 березня блокування продовжили вже на знак протесту проти того, що суд таки залишив Власенка без мандата. Чи запрацює Верховна Рада у вівторок, як це було заплановано у розкладі пленарних засідань?

На засідання погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій у понеділок представники опозиції однозначно прийдуть, запевнив Радіо Свобода заступник голови фракції «Батьківщини» Сергій Соболєв. Але трибуну перестануть блокувати лише за умови, якщо представники Партії регіонів виконають низку вимог, зокрема припинять переслідування народних депутатів і позбавлення їх мандатів, маючи на увазі Сергія Власенка. Хочуть опозиціонери заслухати і звіт уряду із програмою діяльності, а також Президента з його баченням подальшого розвитку країни. Проте Сергій Соболєв не виключає, що блокування трибуни триватиме і впродовж наступного пленарного тижня.

Скоро в сесійній залі Верховної Ради залишаться регіонали і комуністи, а всі інші депутати залишаться без мандатів. Ми цього не допустимо
Сергій Соболєв
«Ми вимагаємо створення тимчасової спеціальної комісії, яка б дослідила, хто ж давав команди Рибакові незаконно, незважаючи на те, що не було рішення регламентного комітету і не було ніяких підстав звертатися в Вищий адміністративний суд. Бо на момент його звернення Власенко не був адвокатом. Тобто нам треба дослідити, хто давав команди Рибакові: Янукович чи хтось інший. Крім того, ми вимагаємо нарешті побачити Президента з його програмою дій і голову уряду. Ми б хотіли побачити, що вони пропонують: чи вихід з кризи, чи далі поглиблення цієї кризи. Скоро в сесійній залі Верховної Ради залишаться регіонали і комуністи, а всі інші депутати залишаться без мандатів. Ми цього не допустимо», – переконує Соболєв.

Натомість у Партії регіонів наполягають на законності звернення до суду стосовно Сергія Власенка. А Президент України Віктор Янукович наголосив, що в жодній європейській державі парламентарії не можуть суміщати депутатську діяльність і, зокрема, адвокатську.

Ми дали трохи потішитись опозиції, але занадто багато дали – депутат Лук’янов

Натомість депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов впевнений, що після погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій Верховна Рада таки розпочне свою роботу. Адже те, що робить опозиція у парламенті, народ України не підтримує, вважає регіонал. Правова система має як заохочувальні механізми, так і механізми примусу, акцентує він і пояснює: саме громадяни України вимагають від влади вжити усіх заходів, щоб Верховна Рада почала працювати.

Опозиція має прислухатись до думки громадян і почати працювати
Владислав Лук’янов
«В цій ситуації опозиція мусить змінити свою позицію. Завдання Партії регіонів – допомогти їм у цьому. Сподіваюсь, що все буде за домовленостями. Ми дали трохи потішитись опозиції, але занадто багато дали. Опозиція має прислухатись до думки громадян і почати працювати. Вони мусять розуміти, що тим самим вони не лише, як їм здається, принижують когось, але, перш за все, вони руйнують інститути демократії. Я вважаю, що це велика помилка, що ми дозволили комусь створити ілюзію, що начебто втручанням однієї особи чи декількох осіб можна зламати державний механізм», – переконаний Лук’янов.

Одна політична сила блокує парламент, інші дві їздять по Україні – експерт

«Справа Власенка» взагалі не має ніякого стосунку до блокування парламенту, вважає експерт Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. Блокувати з цього приводу треба Вищий адміністративний суд, а не парламент. Окрім того, вже треба ухвалювати певні рішення стосовно призначення виборів мера Києва, нагадує політолог. Щоб вимагати від влади якихось звітів, опозиції також треба мати і свій план подальшого розвитку подій, а не влаштовувати акцію «Вставай, Україно!», каже Олексій Голобуцький.

Ситуація така, що певні політичні сили в оточенні Президента прийняли рішення абсолютно дискредитувати парламент. Вийти з цієї ситуації просто – розблокувати його
Олексій Голобуцький
«Одна політична сила блокує парламент, інші дві їздять по Україні. Це більше схоже на початок виборчої кампанії, а не на те, щоб досягти якихось змін. Зараз ситуація така, що певні політичні сили в оточенні Президента прийняли рішення абсолютно дискредитувати парламент. Вийти з цієї ситуації просто – розблокувати його», – радить політолог.

Раніше в опозиції стверджували, що можуть тимчасово розблокувати парламент заради ухвалення важливих законів щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а також для звіту Президента Януковича.
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG