Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 23:46

Адміністрація Президента переадресувала звернення щодо обвинуваченого в терактах до Генпрокуратури


Із Адміністрації Президента надійшла відповідь на звернення адвоката і сестри обвинуваченого в терактах Дмитра Реви Оксани Томчук щодо захисту конституційних прав і свобод її брата, поінформували сьогодні активісти громадянської кампанії на захист обвинуваченого в терактах «4Reva».

«Ви звернулися з питань, вирішення яких не належить до повноважень Президента України, визначених Конституцією України», –мовиться у відповіді Адміністрації Президента, яку цитують активісти. Вони також повідомили, що Адміністрація Президента переадресувала звернення Томчук до Генеральної прокуратури України.

Водночас активісти зазначають, що Конституція прямо визначає, що Президент є гарантом додержання Конституції, прав і свобод громадян (стаття. 102).

«Якщо передивитися цю відповідь, то складається враження, ніби Президент є такою собі «англійською королевою», яка має суто представницькі функції і не має повноважень реагувати, зокрема, на порушення прав громадян… У це можна було б хоч якось повірити, якби Віктор Янукович не очолював штаб розслідування дніпропетровських вибухів і не давав доручення слідчим органам щодо строків розслідування», – вважають активісти кампанії «4Reva».

Раніше обвинувачений у пособництві терористам Дмитро Рева заявив про свою непричетність до злочинів і про фальшування справи проти нього. Захист обвинувачуваного Реви оскаржує в Європейському суді з прав людини його арешт і утримання під вартою, називаючи їх безпідставними. Водночас сторона обвинувачення повідомила, що суд має докази провини всіх чотирьох обвинувачених у терактах.

27 квітня 2012 року у Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйони доларів. Серед підсудних – дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у містах України.
XS
SM
MD
LG