Доступність посилання

ТОП новини

Київську владу «законсервують» до 2015 року – опозиція й експерти


Київ – Час та умови проведення виборів міського голови та міськради Києва має в першу чергу розглянути сьогодні Верховна Рада, заявляє спікер Володимир Рибак. У провладній більшості кажуть, що готові голосувати за постанову про вибори у столиці, але для остаточного рішення вони чекатимуть висновків Конституційного суду. Опозиціонери та експерти пояснюють таку позицію тим, що влада хотіла б законсервувати Київраду в нинішньому вигляді.

Питання виборів у Києві мали розглянути ще напередодні, й це теж обіцяв днем раніше спікер Володимир Рибак. Але у середу до цього справа так і не дійшла. Сьогодні депутати здійснять чергову спробу.

Партія регіонів звечора домовилася про те, щоб уже сьогодні підтримати постанову про вибори Київради та міського голови столиці в першому читанні, розповів Радіо Свобода депутат-регіонал Михайло Чечетов.
Ми завжди налаштовані на конструктивну роботу, і якщо опозиція не буде баламутити, ми проголосуємо постанову про вибори в Києві у першому читанні
Михайло Чечетов

«Ми завжди налаштовані на конструктивну роботу, і якщо опозиція не буде баламутити, ми проголосуємо постанову про вибори в Києві у першому читанні. Опозиція сама вчора не давала проголосувати постанову Віталія Кличка про вибори – вони мабуть образилися на нього, що він не поїхав із ними на Західну Україну, на націонал-фашистське збіговисько (акцію «Вставай, Україно!»). Проголосуємо, але тільки в першому читанні. Друге буде після вердикту Конституційного суду. Але скажу вам, на 2 червня провести вибори ми вже не встигаємо. Можливо, це буде липень, може – серпень», – прогнозує Михайло Чечетов.

Київську владу хочуть «законсервувати» – Карпунцов

З іншого боку, в опозиції вважають звернення до суду затягуванням рішення про столичні вибори. Зокрема, таку думку Радіо Свобода висловив ударівець Валерій Карпунцов.

Ми розуміємо, що влада намагається законсервувати ситуацію в Києві, не переобираючи Київраду до 2015 року
Валерій Карпунцов
«Верховна Рада зобов’язана призначати чергові чи позачергові вибори Київради. Це не право, «хочу – роблю, хочу – ні», а обов’язок. Для цього є юридичні та політичні підстави, і жодних заборон немає. Однак ми розуміємо, що влада намагається законсервувати ситуацію в Києві, не переобираючи Київраду до 2015 року», – стверджує Валерій Карпунцов.

Про 2015 рік як імовірний час наступних виборів побіжно йдеться і у зверненні 48 провладних народних обранців до Конституційного суду.

Час та умови проведення виборів у Києві влада навмисно намагається залишити в підвішеному стані – таку думку висловив у коментарі Радіо Свобода експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко. Він очікує, що в найкращому разі сьогодні парламент проголосує постанову про вибори Київради і міського голови столиці в першому читанні. Ситуація з відмовою провладної фракції призначати дострокові вибори у Василькові на Київщині та готовність проводити їх в Алчевську на Донбасі свідчить, що в питанні столичних виборів влада також не вдаватиметься до юридичних аргументів, вважає Костянтин Матвієнко.
Партія регіонів не знає, що робити, крутиться, як змія, і сама себе вкусила за хвіст
Костянтин Матвієнко

«Чіткою аналогією до «вибіркового правосуддя» щодо представників опозиції є «вибіркове право» територіальної громади – обирати чи не обирати свого міського голову. Тобто в Партії регіонів вичерпалися політичні аргументи, тож вмикаються маніпулятивні й сумнівної якості юридичні. Прогноз такий: в першому читанні постанову про вибори в Києві проголосують, і залишають це питання в підвішеному стані. Однак в такому разі з початку літа міська влада Києва виявиться нелегітимною, і це підриватиме довіру до неї інвесторів та громадян. Партія регіонів не знає, що робити, крутиться, як змія, і сама себе вкусила за хвіст», – зауважує Костянтин Матвієнко.

Останні вибори Київради та Київського міського голови відбулися у 2008 році, й вони були позачерговими. Міський голова Леонід Черновецький спершу через зміни у законі втратив значну частину своїх повноважень, а згодом, влітку минулого року, написав заяву про відставку.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG