Доступність посилання

ТОП новини

Київську владу «законсервують» до 2015 року – опозиція й експерти


Київ – Час та умови проведення виборів міського голови та міськради Києва має в першу чергу розглянути сьогодні Верховна Рада, заявляє спікер Володимир Рибак. У провладній більшості кажуть, що готові голосувати за постанову про вибори у столиці, але для остаточного рішення вони чекатимуть висновків Конституційного суду. Опозиціонери та експерти пояснюють таку позицію тим, що влада хотіла б законсервувати Київраду в нинішньому вигляді.

Питання виборів у Києві мали розглянути ще напередодні, й це теж обіцяв днем раніше спікер Володимир Рибак. Але у середу до цього справа так і не дійшла. Сьогодні депутати здійснять чергову спробу.

Партія регіонів звечора домовилася про те, щоб уже сьогодні підтримати постанову про вибори Київради та міського голови столиці в першому читанні, розповів Радіо Свобода депутат-регіонал Михайло Чечетов.
Ми завжди налаштовані на конструктивну роботу, і якщо опозиція не буде баламутити, ми проголосуємо постанову про вибори в Києві у першому читанні
Михайло Чечетов

«Ми завжди налаштовані на конструктивну роботу, і якщо опозиція не буде баламутити, ми проголосуємо постанову про вибори в Києві у першому читанні. Опозиція сама вчора не давала проголосувати постанову Віталія Кличка про вибори – вони мабуть образилися на нього, що він не поїхав із ними на Західну Україну, на націонал-фашистське збіговисько (акцію «Вставай, Україно!»). Проголосуємо, але тільки в першому читанні. Друге буде після вердикту Конституційного суду. Але скажу вам, на 2 червня провести вибори ми вже не встигаємо. Можливо, це буде липень, може – серпень», – прогнозує Михайло Чечетов.

Київську владу хочуть «законсервувати» – Карпунцов

З іншого боку, в опозиції вважають звернення до суду затягуванням рішення про столичні вибори. Зокрема, таку думку Радіо Свобода висловив ударівець Валерій Карпунцов.

Ми розуміємо, що влада намагається законсервувати ситуацію в Києві, не переобираючи Київраду до 2015 року
Валерій Карпунцов
«Верховна Рада зобов’язана призначати чергові чи позачергові вибори Київради. Це не право, «хочу – роблю, хочу – ні», а обов’язок. Для цього є юридичні та політичні підстави, і жодних заборон немає. Однак ми розуміємо, що влада намагається законсервувати ситуацію в Києві, не переобираючи Київраду до 2015 року», – стверджує Валерій Карпунцов.

Про 2015 рік як імовірний час наступних виборів побіжно йдеться і у зверненні 48 провладних народних обранців до Конституційного суду.

Час та умови проведення виборів у Києві влада навмисно намагається залишити в підвішеному стані – таку думку висловив у коментарі Радіо Свобода експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко. Він очікує, що в найкращому разі сьогодні парламент проголосує постанову про вибори Київради і міського голови столиці в першому читанні. Ситуація з відмовою провладної фракції призначати дострокові вибори у Василькові на Київщині та готовність проводити їх в Алчевську на Донбасі свідчить, що в питанні столичних виборів влада також не вдаватиметься до юридичних аргументів, вважає Костянтин Матвієнко.
Партія регіонів не знає, що робити, крутиться, як змія, і сама себе вкусила за хвіст
Костянтин Матвієнко

«Чіткою аналогією до «вибіркового правосуддя» щодо представників опозиції є «вибіркове право» територіальної громади – обирати чи не обирати свого міського голову. Тобто в Партії регіонів вичерпалися політичні аргументи, тож вмикаються маніпулятивні й сумнівної якості юридичні. Прогноз такий: в першому читанні постанову про вибори в Києві проголосують, і залишають це питання в підвішеному стані. Однак в такому разі з початку літа міська влада Києва виявиться нелегітимною, і це підриватиме довіру до неї інвесторів та громадян. Партія регіонів не знає, що робити, крутиться, як змія, і сама себе вкусила за хвіст», – зауважує Костянтин Матвієнко.

Останні вибори Київради та Київського міського голови відбулися у 2008 році, й вони були позачерговими. Міський голова Леонід Черновецький спершу через зміни у законі втратив значну частину своїх повноважень, а згодом, влітку минулого року, написав заяву про відставку.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG