Доступність посилання

ТОП новини

Право на побачення дають лише одному з обвинувачених у терактах – адвокати


Обвинувачені в залі суду в Дніпропетровську, 17 січня 2013 року
Право на побачення дають лише одному з обвинувачених в скоєнні терактів у Дніпропетровську й інших містах – Віталієві Федоряку, який проходить у справі як організатор вибухів. Про це повідомили адвокати іншого підсудного Дмитра Реви, який проходить у справі як пособник.

«Я знаходився на території СІЗО, прийшов на допит Дмитра. Допит проводиться в приміщенні для слідчих дій, короткострокові побачення проходять в іншому приміщенні. Я бачив чітко, що Федоряк йшов у приміщення для короткострокових побачень», – повідомив адвокат Реви Віталій Погосян.

Сестра й адвокат Реви Оксана Томчук повідомила, що ні родичам Дмитра Реви, ні Льва Просвірніна побачень не дають, а дружині Віктора Сукачова не дозволяють навіть листуватися із чоловіком.

«Віталій Федоряк – єдиний з чотирьох підсудних, хто не має родини. У нього немає ні дружини, ні дітей чи батьків. Є лише брат Тимур Федоряк, із яким, за його словами і за словами брата, він не спілкується. Мені цікаво, на якій підставі отримує побачення Віталій Федоряк і чому він перебуває, скажімо так, на таких пільгових умовах?» – сказала Оксана Томчук.

Захисники заявили, що відмова в побаченнях з рідними може розцінюватись як тиск на підсудних і бути підставою для звернення до Європейського суду з прав людини.

Дніпропетровець Віталій Федоряк – єдиний з чотирьох підсудних, хто повністю визнав свою провину. За словами адвокатів, у матеріалах справи є дані про те, що рідний брат Федоряка обіймає посаду в органах прокуратури, однак державне обвинувачення цю інформацію спростовує.

27 квітня 2012 року в Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталося чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйона доларів. Серед підсудних – дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у містах України.
XS
SM
MD
LG