Доступність посилання

ТОП новини

Юдеї почали святкувати Песах


Юдеї світу почали сьогодні, 15-го дня місяця нісана за традиційним єврейським календарем, святкувати одне зі своїх головних свят, Песах. Святкування почалося, власне, ще вчора звечора, бо, за цим календарем, новий день починається відразу після заходу сонця, а не опівночі.

Свято відзначається протягом семи днів, а в діаспорі поза межами Ізраїлю – найчастіше протягом восьми днів. Воно присвячене пам’яті про визволення єврейського народу з єгипетського «полону» (рабства) понад 3 тисячі 300 років тому, як воно описане у книзі «Вихід» біблійного Старого заповіту.

Серед численних обрядів святкування – повна відмова на час свята від усього «квасного» й перехід тільки на прісний хліб, а також споживання в їжу гірких трав. Це має символізувати страждання і поневіряння, які пережив єврейський народ у «єгипетському полоні» і потім під час тривалої подорожі пустелею з Єгипту до рідних країв.

Юдеїв України привітав із цим святом президент Віктор Янукович.

Оскільки, за біблійним Новим заповітом, Ісус Христос воскрес якраз на свято Песаху, це слово в його грецькій передачі як Пасха стало в низці мов назвою Великодня, найбільшого християнського свята Воскресіння Христового.
XS
SM
MD
LG