Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 20:31
Новини | Міжнародні

Міністр закордонних справ Італії подав у відставку через повернення військових до суду в Індії


Джуліо Маріо Терці ді Сант-Аґата, архівне фото
Міністр закордонних справ Італії Джуліо Терці подав у вівторок у відставку через рішення уряду повернути до Індії для суду двох морських піхотинців, яких там звинувачують у вбивстві.

За його словами, він іде у відставку, щоб висловити солідарність із військовими і зберегти репутацію Італії.

Минулого тижня двоє морських піхотинців із Італії, яких в Індії звинувачують у вбивстві двох місцевих рибалок, повернулися до Делі, щоб постати перед судом над ними.

В Італії заявляли, що вони вирішили повернутися добровільно після того, як італійська влада отримала від індійської обіцянку, що суд буде справедливий.

Справа викликала дипломатичний скандал між країнами: Індія оголошувала, що посол Італії позбавлений дипломатичного імунітету й не має права залишити країну. Посол досяг раніше в Індії домовленості, за якою морських піхотинців минулого місяця відпустили до Італії під заставу для участі у голосуванні на виборах парламенту, але по тому в Римі заявили, що військові не повернуться.

Італійські морські піхотинці, які охороняли танкер, заявляють, що вбили індійських рибалок минулого року помилково, бо вважали їх за піратів.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG