Доступність посилання

22 Вересень 2017, Київ 08:05
Новини | Суспільство

Претендент на забудову Олександрівської лікарні в Києві виграв суд, але від будівництва відмовився (ВІДЕО)


Забудовник ТОВ «Житлобуд» отримав землю для будівництва на території Олександрівської лікарні Києва законно – таке рішення ухвалив у четвер Вищий адміністративний суд Києва, скасувавши попередні судові рішення, які будівництво забороняли.

Рішення суду не означає, що забудовник отримав право зводити житловий будинок на території лікарні, однак така загроза залишається, заявила кореспондентові Радіо Свобода представник Олександрівської лікарні в суді Марина Соловйова.

«Суд не зважив на наші аргументи і ухвалив незаконне рішення. Я брала участь у розгляді цієї справи і в господарських судах. Договір оренди земельної ділянки скасовано, і ніхто його не поновлював. Окрім того, рішення Київради про виділення землі скасувала сама ж Київрада. Юридичних підстав для будівництва немає. Єдина загроза – це низька якість судочинства в Україні: суди можуть ухвалити що завгодно», – сказала вона.

Зі свого боку, представник забудовника в суді наголосив: хоча ТОВ «Житлобуд» і виграло процес, однак будуватися на території лікарні підприємство не планує, оскільки офіційно відмовилося від цієї земельної ділянки.

Під час судового засідання під стінами суду декілька громадських організацій влаштували театралізоване дійство – спалили опудала посадовців, які видавали дозволи на забудову лікарні.

Олександрівська лікарня є найстарішим медичним закладом Києва і вважається пам’яткою архітектури.
XS
SM
MD
LG