Доступність посилання

18 Жовтень 2017, Київ 16:20

Ірина Фаріон заснувала студентську премію за «діяльність національного спрямування»


Ірина Фаріон, архівне фото
Голова парламентського підкомітету з питань вищої освіти, свободівка Ірина Фаріон ініціювала заснування студентської премії імені Мелетія Смотрицького для студентів української філології Національного університету «Острозька академія», повідомила в неділю прес-служба партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Ірина Фаріон вручатиме премію, сума якої становить 5 тисяч гривень, щороку в червні, мовиться в повідомленні.

Вона наголосила, що здобувач цієї відзнаки має не лише демонструвати найвищий результат за річний семестровий контроль, але й провадити наукову та громадську діяльність національного спрямування.

Ірина Фаріон, філолог за освітою, викладач української мови, член партії «Свобода» зі Львова, відома своїми виступами на захист української мови, іноді настільки різкими і суперечливими, що інші опозиційні політики називали її заяви провокаціями.

Мелетій Смотрицький (1577–1633), іменем якого названа премія, – знаменитий випускник Острозької школи, поліглот, автор фундаментальної наукової праці «Граматика слов’янська» (1619 рік), що стала підручником церковнослов’янської мови української редакції аж до кінця ХVIII століття.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG