Доступність посилання

ТОП новини

Суд зобов’язав Перший національний вибачитися перед обвинуваченим у терактах


Акція протесту на захист обвинуваченого в терактах Дмитра Реви, Дніпропетровськ, 21 лютого 2013 року
Перший національний канал і компанія V-TV будуть вибачатися перед одним з обвинувачених в терактах Дмитром Ревою за поширення неправдивої інформації в фільмі «Пекельне пекло». Таке рішення сьогодні ухвалив Шевченківський районний суд Києва.

Як повідомила Радіо Свобода адвокат Дмитра Реви Оксана Томчук, суд повністю задовольнив позов її підзахисного до Першого національного, який транслював документальний фільм, та до компанії V-TV, що є виробником стрічки.

«Інформація, поширена у фільмі, щодо Дмитра Реви, про те, що він має причетність до організації та скоєння вибухів у Дніпропетровську, визнана недостовірною і такою, що принижує честь та гідність Дмитра Реви. Це зобов’язує – упродовж тижня з моменту набуття рішенням законної сили – компанію V-TV спростувати цю інформацію, а Перший національний телеканал – надати ефірний час для спростування. Ми не заявляли позов про матеріальну компенсацію, тому це питання не розглядалось. Я вважаю, що цей фільм був свідомою провокацією, направленою на формування суспільної думки стосовно причетності Реви до вчинення терактів», – сказала Оксана Томчук.

Вона також заявила, що захисники Дмитра Реви будуть домагатись притягнення до відповідальності осіб, які використовували у фільмі інформацію, яка була таємницею слідства, і осіб, які допустили витік такої інформації.

Водночас адвокат заявила Радіо Свобода, що замовники фільму «Пекельне пекло» залишилися невідомими.

«Оскільки було використано матеріали слідства, до яких не мав доступу жоден з телеканалів, жоден з журналістів, то я вважаю, це красномовно свідчить про те, хто був замовником, – ті органи, які володіли цією інформацією і могли передати. Яким чином це могло відбутись, я не знаю», – зазначила Томчук.

18 жовтня 2012 року в ефірі Першого національного телеканалу вперше вийшов фільм «Пекельне пекло», який був присвячений серії вибухів у Дніпропетровську. Творці фільму стверджували, що обвинувачені в справі – винні і що двоє з них працювали в штабі депутата-б’ютівця і вели листування щодо антитерористичних заходів із керівництвом Дніпровської ГЕС і Запорізькій АЕС.

Адвокати обвинувачених заявили, що вважають, що ці дані не відповідають дійсності, а також підозрюють авторів фільму у використанні матеріалів, які є таємницею слідства.
XS
SM
MD
LG