Доступність посилання

ТОП новини

Філіпчук попросив президента помилувати його


До президента Віктора Януковича надійшло звернення колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука з проханням про помилування, повідомила в п’ятницю прес-служба голови держави.

Як заявив Філіпчук у проханні, яке процитоване в повідомленні, «позитивне вирішення цього питання уможливить відновлення повноти моїх громадянських прав, сприятиме більш активній діяльності в науковій, суспільно-громадській сферах на благо України, а також реабілітації мого здоров’я».

Нині ж, заявив Філіпчук, цьому заважає чинний нині вирок, який позбавляє колишнього міністра права займати певні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, установах чи організаціях, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки.

Іншу частину первісного вироку, у три роки позбавлення волі, замінив Філіпчукові на два роки умовно апеляційний суд.

Крім того, мовиться в повідомленні на сайті президента, колишній міністр відшкодував майже півтора мільйона гривень заподіяних збитків, що теж було частиною вироку.

Георгія Філіпчука, який був міністром в уряді колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, засудили, визнавши винним у перевищенні влади і посадових повноважень. Так кваліфікували укладення угоди з юридичною фірмою про надання консультацій під час міжнародного розгляду спору про розірвання угоди, укладеної між урядом і компанією Vanco International про розробку шельфу Чорного моря.
XS
SM
MD
LG