Доступність посилання

ТОП новини

У Верховній Раді хочуть службового будинка для депутатів


Київ – Збудувати службовий будинок для депутатів вигідніше, ніж забезпечувати їх номерами у готелях, вважають у регламентному комітеті Верховної Ради. Такі висновки там роблять з того, що постійне проживання депутатів Верховної Ради подорожчало на 14 мільйонів гривень. За інформацією «Вісника державних закупівель», цього року забезпечення обранців номерами обійдеться державному бюджетові у 34,5 мільйони гривень.

Витрати на проживання депутатів зросли через те, що Верховна Рада сьомого скликання поповнилася новими кадрами, повідомляє Радіо Свобода голова парламентського регламентного комітету, депутат від Партії регіонів Володимир Макеєнко. За його словами, на початку роботи нинішнього скликання парламенту заяви з проханням забезпечити житлом подали 180 депутатів.

«Цього року багато змінилося депутатів. Дуже багато. У нас не увійшли у «Київ» повністю, ми взяли готель «Національний» і ще готель «Україна» частково. З одного боку, тільки слово «квартира» чи «компенсація» – це політична смерть будь-якому депутатові. А з іншого боку, йому десь треба жити. Якщо ми порахуємо, скільки коштів витрачається на готельні номери! Потрібно на ці гроші збудувати службове житло. Службове!» – наголошує Макеєнко.

Згідно з інформацією, оприлюдненою «Вісником державних закупівель», забезпечення проживання народних депутатів у готелі «Національний» коштуватиме 6,8 мільйонів гривень, у готелі «Київ» – 20,7 мільйонів, а в готелі «Україна» – 7,03 мільйони.

У готелях розселили на 100 депутатів більше, ніж минулого року – Карпунцов

Не усі депутати, які наполягали на забезпеченні житлом, були розселені у готелях, розповідає Радіо Свобода перший заступник голови парламентського регламентного комітету, депутат від «УДАРу» Валерій Карпунцов.

«Більше обранців з-поза меж Києва. На сотню більше. Ціна проживання депутата у готелі близько 16 тисяч гривень на місять. Це дурня, такі страшенні кошти витрачати на ці готелі. Є багато практик, європейських в тому числі. Це або відомче житло, або створення, на певний час, адекватних умов для проживання. Пройшла каденція, звільнив і поїхав», – каже Карпунцов.

На думку Валерія Карпунцова, убезпечити службове житло від привласнення депутатами можна незначними змінами до законодавства.

Службове житло – це щось ефемерне – Кириленко

Утім, саме службове житло для депутатів неодноразово ставало причиною для скандалів і навіть судових позовів, нагадує у коментарі для Радіо Свобода депутат від «Батьківщини» Іван Кириленко.

«Службове житло – це щось ефемерне. Наприклад, закінчив депутат каденцію і залишився працювати в апараті Верховної Ради. Він залишається державним службовцем, а державний службовець, мабуть, має право на житло. Це вам один з варіантів «шпарини». Варіант з гуртожитком (а готель – це гуртожиток), мабуть, у таких умовах, в умовах такої суспільної оцінки роботи парламенту, в умовах такого ставлення до депутатського корпусу, до того, що ми робимо – це найбільш оптимальний варіант. Бо без житла не можна залишити людей», – вважає Кириленко.

Було б краще, якби депутати самі себе забезпечували житлом – Тарнай

Депутати нинішнього скликання Верховної Ради значно менше зловживають правом на житло у столиці, ніж обранці попередніх скликань, запевняє Радіо Свобода аналітик кампанії «Чесно» Володимир Тарнай.

«У сьомому скликанні жоден депутат не вимагав відшкодування за квартиру. Якби йшла мова про відшкодування, тоді можна було б співставляти суму відшкодування і рівень доходів і говорити про зловживання. Але отримання номеру у готелі не дає таких переваг. Насправді для державного бюджету було б краще, якби депутати самі себе забезпечували житлом. Утім, з іншого боку, держава має забезпечувати діяльність народного депутата», – зазначає Тарнай.

Минулого року на проживання народних депутатів у готелях було витрачено 20,6 мільйонів гривень, що становить 4,7 відсотка від видатків на утримання Верховної Ради. Загалом утримання одного народного депутата коштує державному бюджетові 2039 гривень на день.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG