Доступність посилання

ТОП новини

Лише один депутат від Харківщини відзвітував про фінансові витрати – рух «Чесно»


За результатами перевірки прозорості і підзвітності обраних у мажоритарних округах народних депутатів від Харківської області Василь Остапчук (член фракції Партії регіонів, колишній директор Південної залізниці) виявився єдиним, хто відкрито розповів про використання грошей, які держава виділяє для роботи з виборцями, повідомили сьогодні в русі «Чесно».

Тринадцять народних депутатів із чотирнадцяти регіоналів, які представляють Харківську область, зовсім проігнорували запитання від активістів «Чесно», куди витратили понад 34 мільйони гривень державних коштів за грудень та січень.

За даними аналізу громадського руху «Чесно», постатейним описом витрат поділилися лише 19 народних депутатів. Серед їхніх головних витрат: утримання приймалень, а також благодійність і надання матеріальної допомоги громадянам. Свободівець Юрій Бублік на своєму сайті повідомив про витрати тільки за один місяць із двох, а регіонали Микола Рудьковский і Павло Балога, позафракційний депутат Петро Порошенко і ударівець Павло Різаненко у своїх відповідях стверджували, що грошима на виконання депутатських повноважень не користувалися. Чотири народні депутати з ВО «Батьківщина»: Володимир Яворівський, Роман Ілик, Володимир Бондаренко і Дмитро Андрієвський, а також позафракційний депутат Степан Івахів, – надали звіт про свої витрати, що перевищують забезпечувану бюджетом суму, але при цьому не бачать різниці між коштами на виконання депутатських повноважень і власною зарплатою.

Щомісяця кожному з парламентарів виділяється понад 17 тисяч гривень на виконання депутатських обов’язків в округах. Як зазначив експерт із юридичних питань руху «Чесно», директор Інституту медіа права Тарас Шевченко, ситуація з виділенням грошей для роботи депутатів в округах перебуває поза контролем інспекцій та інших контрольних структур.

«Гроші видаються на щось просто так, без жодної вимоги про звіт не те що громадськості, а й взагалі державного контролю. Кожен депутат щомісяця отримує по дві тисячі доларів на певні витрати без потреби звітувати квитанціями, квитками. Така ситуація їх привчила, що ці гроші можна витрачати… а на запитання «Чесно», «куди спрямовуєте гроші», вони говорять: «На благодійність», – сказав експерт Тарас Шевченко.

На думку експерта громадського руху «Чесно» Віталія Шарлая, який опікується аналітичними питаннями, фінанси, які виділяються для роботи депутатів в округах, мають витрачатися не на благодійність чи зарплати для помічників.

«У чотирьох помічників народних депутатів є окрема зарплатня, що виділяється державою. А ці 17 з половиною тисяч виділяються саме на виконання депутатських повноважень: на написання законопроектів, на виголошення інтересів виборців у парламенті, на пошук їхніх проблем і на формулювання та вирішення проблем електорату. На мій погляд, вони не мають права роздавати просто так гроші людям, це вже виходить за рамки закону, що прописує діяльність депутата», – сказав експерт Віталій Шарлай.
XS
SM
MD
LG