Доступність посилання

ТОП новини

У Києві поширюють «вірус В’ячеслава Чорновола»


В’ячеслав Чорновіл. Поза ювілейними датами
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Київ – Згадати про одну з найвизначніших постатей у новітній історії України – талановитого політика і дисидента В’ячеслава Чорновола – пропонують цими днями у рамках соціального проекту «В’ячеслав Чорновіл. Поза ювілейними датами».

«Три життя В’ячеслава Чорновола» можна побачити цими днями у Києві. Саме під такою назвою проходить фотовиставка-триптих у рамках соціального проекту «В’ячеслав Чорновіл. Поза ювілейними датами».

На світлинах із кабінету-музею та родинного архіву, зібраних в одну експозицію, В’ячеслав Чорновіл постає не лише як визначний політик, але і як сім’янин та людина з глибокою життєвою філософією.

Між тим, на думку однієї зі співорганізаторів заходу Інги Вишневської, виставка все одно не дає вичерпного погляду на цю історичну постать.

«Це вперше, коли взялися за те, щоб всі ці всі фотографії підрихтувати, покращити їхню якість, надрукувати у гарному форматі. На жаль, були змушені від чогось відмовитися, щось не вдалося надрукувати виключно через якість. Але для людей, які є гостями, експозиція дозволяє якимось чином розкрити цю постать, акцентувати увагу на тому, що кому цікаво. Більшість фото – доступні, але навіть люди, які його (В’ячеслава Чорновола – ред.) добре знали, знаходили тут одну-дві світлини, яких вони раніше не бачили», – говорить Інга Вишневська.

Що кияни знають про В’ячеслава Чорновола
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


Ніхто не міг осмислити тоді тої трагедії – Герасим’юк

Інша частина проекту – кінематографічна. Під назвою «Портрет у кадрі» організатори заходу зібрали три фільми про життя та діяльність В’ячеслава Чорновола. Окрім стрічок Святослава Цеголка «Українська незалежність. В’ячеслав Чорновіл» та Теодозії Бурми «Дорога В’ячеслава Чорновола», глядачам показують і фільм Ольги Герасим’юк «В’ячеслав Чорновіл. Реквієм».

Цю стрічку Ольга Герасим’юк готувала разом із режисером Іриною Іоновою майже одразу після трагічної загибелі Чорновола. Каже, що працювати було важко, адже почуття незворотної втрати у той момент переповнювали вкрай.

«Ніхто ще не міг осмислити тоді тої трагедії, її наслідків, упорядкувати і осмислити його внесок у становлення держави. Мені була поставлена і самою собою, і каналом, на який я тоді працювала, дуже важка задача. У мене було півгодини часу, щоб зробити цю роботу. І, можливо, вона в чомусь наївна, може, занадто, емоційна, але вона була чесною», – пригадує Герасимюк.


Ідеї Чорновола надзвичайно актуальні сьогодні

Проект «В’ячеслав Чорновіл. Поза ювілейними датами» організатори задумували давно. Насамперед через те, що ця постать є своєрідним символом української історії і прикладом того, як треба працювати, любити та бути відданим своїй ідеї.

«Ми хочемо відійти від ювілейних дат: припинити згадувати справді великих людей тільки на день народження і у день смерті, і лише задля того, щоб згадувати. Ми вважаємо, що його ідеї надзвичайно актуальні, хоча вони були написані 15, 20, а то і більше років тому. Ми хочемо збурити у суспільстві здорову дискусію з цього приводу в різних колах. І, насправді, вона уже є. Якийсь такий вірус В’ячеслава Чорновола поширюється»,наголошує співорганізатор проекту Катерина Гладка та додає, що за три дні проект «В’ячеслав Чорновіл. Поза ювілейними датами» уже встигли відвідати не лише молодь та звичайні громадяни, але і насамперед його рідні, друзі та колеги.

Триватиме захід до 19 квітня у київському Будинку вчителя.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG