Доступність посилання

ТОП новини

Україні потрібен ефективний механізм протидії тортурам у міліції – правозахисники


Правозахисна організація «Міжнародна амністія» закликає уряд України не зупинятися на півдорозі й створити в країні ефективний механізм протидії тортурам у міліції.

«Міжнародна амністія» схвалює ухвалення і введення в дію нового Кримінального процесуального кодексу України і вважає, що це позитивний крок у цьому напрямі. У своєму звіті ми закликаємо український уряд не зупинятися на півдорозі», – сказав заступник директора програми «Міжнародної амністії» у Європі та Центральній Азії Давід Діас-Жоґейш сьогодні в Києві.

За його словами, в Україні має бути створений незалежний механізм, який ретельно розглядав би будь-які заяви про тортури з боку міліції, крім того, в новому КПК уже є положення про створення нового бюро розслідування.

«Це бюро необхідно створити якнайшвидше, воно має бути незалежним і ефективним, крім цього, важливо, щоб цей орган був створений окремо від Міністерства внутрішніх справ України, оскільки міліція не може ефективно контролювати й карати сама себе», – додав він.

Водночас координатор кампаній організації по Україні Макс Такер зауважив, що українська прокуратура довела свою неспроможність щодо адекватного реагування на скарги громадян про застосування сили й тортур із боку міліції.

«За минулий рік до прокуратури було подано 114 тисяч 474 скарги із боку громадян про перевищення повноважень міліціонерами, зокрема і про застосування тортур, із цих скарг тільки за 1 тисячею 750 було розпочато розслідування і порушено лише 32 кримінальні справи», – сказав він.
XS
SM
MD
LG