Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина»: влада через суд цілком заборонила акцію опозиції в Харкові (ДОКУМЕНТ)


Харківський окружний адміністративний суд задовольнив у четвер позов Харківської міськради з вимогою заборонити і марш, і мітинг у рамках загальнукраїнської акції «Вставай, Україно!», запланований у Харкові на п’ятницю, повідомила прес-служба партії «Батьківщина», одного зі співорганізаторів акції.

Як мовиться в оприлюдненій на сайті партії одній зі сторінок судової ухвали, суд ухвалив «обмежити права на збори шляхом заборони … масового заходу – мітингу з пішою ходою від майдану Рози Люксембург до майдану Руднєва».

Постанова суду не набрала чинності і може бути оскаржена, але має бути виконана негайно, мовиться в цьому документі.

Як нагадала «Батьківщина», Харківська міська рада мотивувала свою вимогу тим, що при проведенні акції можлива загроза громадському порядкові. Але, мовиться в повідомленні партії, в позові не вказано, як саме марш та мітинг загрожуватиме громадському порядку, «тим більше, що забезпечити його – це безпосередній обов’язок міської влади і правоохоронних органів». Також міськрада послалася на те, що через акцію з великою кількістю учасників може бути перевищено припустимий рівень шуму біля житлових будинків і місць відпочинку.

«Батьківщина» заявила, що намагання заборонити акцію в Харкові «є нічим іншим, як іще одним виявом страху влади перед народом» і що акція «Вставай, Україно!» в Харкові відбудеться «за будь-яких умов» і за попереднім планом.

Раніше в четвер повідомляли, що суд заборонив тільки ходу, чого й домагалася Харківська міськрада, яка, за тими повідомленнями, при цьому була не проти мітингу.

Опозиція планувала ходу центром Харкова від площі Рози Люксембург до площі Руднєва, де розташована будівля обласного Апеляційного суду, в якій відбуваються засідання Київського райсуду Харкова у справі корпорації «Єдині енергетичні системи України». Чергове засідання призначене якраз на п’ятницю.

У харківській акції «Вставай, Україно!», першій на Сході України, планують узяти участь опозиційні лідери Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок. Після мітингу біля приміщення суду лідери опозиції збиралися взяти участь у судовому засіданні у справі ЄЕСУ і тогочасного керівника корпорації Юлії Тимошенко.

Обласна прокуратура не виключала, що колишнього прем’єр-міністра можуть примусово доставити в п’ятницю до судової зали.
XS
SM
MD
LG