Доступність посилання

ТОП новини

Робота парламенту не буде стабільною – експерти


Київ – Президент Віктор Янукович назвав розпуск парламенту крайнім заходом і сподівається, що депутатам вдасться домовитися. Представники опозиційних та провладних фракцій декларують готовність працювати у сесійній залі. Утім, експерти зазначають, що навряд чи робота парламенту буде стабільною.

За словами Віктора Януковича, постійно проводити вибори – це занадто дорого. Тому він вдасться до розпуску парламенту лише у крайньому випадку. Про це глава держави заявив, перебуваючи в Миколаєві.

Перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов розповів Радіо Свобода, що наступного тижня парламент запрацює у звичайному режимі.

«На вівторок ми запросили трударів із Партії регіонів і з більшості та ледарів й дармоїдів з меншості прийти до парламенту і почати працювати. І ніби ці ледарі й дармоїди все усвідомили», – зазначає депутат-регіонал.

Регіонали зрозуміли, що загралися – Мохник

За словами заступника голови фракції партії «Свобода» Андрія Мохника, Партія регіонів дала зрозуміти, що включить принципові для опозиції питання до порядку денного на наступному пленарному тижні.

«Вони включать до порядку денного наступного тижня ті питання, на яких наполягають «Свобода», «Батьківщина» й «УДАР» – вибори в Києві, скасування пенсійної реформи та недовіра урядові. Очевидно, вони зрозуміли, що загралися, що зі своєю сесією, яка відбувалася десь у підворітні на Банковій, є смішними», – зазначає Андрій Мохник.

Щоправда, експерти сумніваються у тому, чи зможе парламент працювати стабільно. Як каже політолог Валерій Гончарук, «оскільки політичні сили крайнього спрямування достатньо сильні, то конструктивна співпраця навряд чи буде».

Директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко вважає, що парламентарів до роботи підштовхує, серед іншого, небажання дострокових виборів. Крім того, опозиція не може постійно блокувати парламент, адже це може викликати неприйняття в їхніх виборців.

«Якщо блокування стане практикою, то у людей виникає закономірне питання: а для чого вони там взагалі, якщо не працюють? Надто тривале блокування не додаватиме плюсів», – каже Юрій Якименко.

Янукович заохотить депутатів до «виїзних сесій»?

Також президент заявив, що доручив юристам вивчити легітимність законів, ухвалених провладними фракціями 4 квітня поза сесійною залою Верховної Ради. Політолог Валерій Гончарук схиляється до думки, що Віктор Янукович підпише закони, ухвалені в сумнівний з правової точки зору спосіб.

«Не думаю, що президент не знав, де відбувається засідання. Я переконаний: все, що відбувається з парламентом – все це відбувається з відома адміністрації президента. Зрештою, з формальної точки зору, президентові надходять закони, підписані головою Верховної Ради», – зазначає експерт.

Між тим, заступник голови фракції партії «Свобода» Андрій Мохник вважає, що позиція президента в цьому питанні залежатиме від тиску на нього з боку опозиції та світової громадськості.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG