Доступність посилання

ТОП новини

У США обговорять методи контролю за продажем вогнепальної зброї


Нью-Йорк – Вперше за двадцять років Конгрес США вирішив обговорити проблему контролю за продажем вогнепальної зброї. Ця тема викликала гаряче обговорення у верхній палаті Конгресу. Сенатори-республіканці намагалися блокувати пропозицію щодо посилення перевірки бажаючих придбати вогнепальну зброю, але демократи таки домоглися свого.

«Право народу володіти та носити зброю не підлягає обмеженням». Про це йдеться у другій поправці до Конституції США. Зараз на 314 мільйонів американців припадає понад 300 мільйонів одиниць вогнепальної зброї. Обмеженням не підлягають не лише мисливські «вінчестери» і «ремінгтони», а й автоматичні гвинтівки типу М-16 чи автомат Калашникова.

Але час від часу, коли трапляються випадки масових вбивств, у суспільстві починають лунати вимоги щодо посилення перевірки біографічних даних покупців, щоб пересвідчитися, що людина психічно здорова, не має кримінального минулого та не сиділа у в’язниці.

У кожному штаті свої закони, де перевіряють ретельно, а де й поблажливо. Законодавці-демократи пропонують запровадити універсальну, єдину на всю країну, картотеку біографічних даних покупців вогнепальної зброї.

Республіканці проти всеохоплюючої картотеки

«Якщо ухвалять подібний закон, то вже наступного дня ми почуємо такий аргумент, що, мовляв, єдиний шлях дотримання такого закону – впровадження універсальної реєстрації взагалі всіх американців. Вважаю, що мета тут саме універсальна реєстрація», – зазначає сенатор-республіканець від штату Техас Тед Круз.

Сенатор Круз висловив побоювання, що універсальна перевірка дасть федеральному урядові повну інформацію про всіх.

Всеамериканського банку даних поки що нема, отож злочинець з південного штату Арканзас може вільно придбати автомат у Північній Дакоті. Між тим, рішенням обговорити шляхи контролю продажу вогнепальної зброї, Конгрес зробив перший крок у цьому напрямку.

Чарльз Шумер, сенатор-демократ від штату Нью-Йорк розглядає це як можливий наріжний камінь майбутнього закону.

«Я думаю, що вплив лоббі виробників зброї, яке мало колосальну силу тут, у Вашингтоні, сягнув піку і почне зменшуватися», – каже Шумер.

При цьому Чарльз Шумер нагадує, що за розширену перевірку покупців зброї проголосували не лише сенатори-демократи, а й 16 республіканців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG