Чи виживе традиційна журналістика в епоху цифрових технологій? Професор Школи журналістики університету Міссурі, лауреат Пулітцерівської премії Джекі Банажинські впевнена, що ні. Тому, щоб відповідати вимогам сьогодення, професійним редакціям доводиться повністю трансформувати свою роботу, говорить вона.
Ті інститути, які підтримували традиційні ЗМІ, зруйнованіДжекі Банажинські
Переломний момент уже настав – Брігс
У такий переломний момент трансформації ЗМІ якість медійного продукту ще більш важлива, ніж раніше, говорить директор відділу цифрового мультимедіа на одному з американських каналів (KING-5 TV, Сіетл) Марк Брігс, який колись запровадив термін «Журналістика 2.0». А досягти нового рівня якості можна за допомогою соціальних мереж, стверджує він.
Якщо говорити про переломний момент, коли аудиторія більш за все споживає інформацію на смартфонах та планшетах, то для нас він вже наставМарк Брігс
За словами фахівця, зараз журналісти набагато більше пов’язані з читачами, тому й довірятимуть їм скоро набагато більше.
«Коли ми використовуємо переваги соціальних і цифрових медіа, стаємо більш відкритими в своїй роботі, це підвищує якість і довіру до нас. А від того, як аудиторія отримує інформацію, залежить і те, як журналісти створюють продукт», – впевнений Брігс.
Якісна країна буде платити за якісну журналістику
Неважливо, на якому гаджеті аудиторія отримує інформацію. Адже головним для публіки завжди є зміст, впевнений директор-президент каналу ICTV Олександр Богуцький. Часто українські журналісти забувають про це.
Вірю в модель майбутнього журналістики, яка буде побудована на здоровому глуздіОлександр Богуцький
Соціальні медіа змінили сприйняття журналістики в усьому світі, і всі вже звикли до безкоштовної, миттєвої інформації в інтернеті. Однак, якщо світ хоче повернутися до якісної журналістики, створеної професіоналами, аудиторія має усвідомити, що за неї треба платити, вважають фахівці. За словами Олександра Богуцького, «якісна країна буде платити за якісну журналістику».