Доступність посилання

ТОП новини

Армію скорочують, а майно ділять


Львів – Близько 160 військових містечок у Західній Україні вивільнені внаслідок реформування військових частин. Хто мав би стати господарем території, зокрема, будинків, які потребують ремонту? Військові вказують на органи місцевого самоврядування, а місцева влада виставляє свої вимоги. На сьогодні найскладнішою виглядає ситуація у Львові.

Одинадцятий рік в Україні вивільняють військові містечка, але на їхнє утримання Кабмін коштів не виділяє. Міноборони не дає собі ради з утриманням будинків квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ, або ж, як кажуть «по-старому», КЕЧ), що перебувають на його балансі. У Львові таких 103 будинки, в яких у жахливих умовах проживають 40 тисяч людей, 10% з яких – військові. КЕЧівські будинки потребують ремонту, у них протікають дахи, інженерні комунікації непридатні для використання, а у березні ще й зупинили всі ліфти, які вичерпали термін експлуатації.

Міноборони хоче передати будинки на баланс Львівської міської ради, пояснив начальник Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Юрій Пилип’як.

«Житлові будинки ми стараємось передати по всій Україні. Раніше виділялись субвенції, на цей рік грошей не передбачено, можливо, на наступний будуть закладені кошти, щоб місто провело ремонти. Ми вирішуємо питання щодо компенсації», – переконує Пилип’як.

Цікавлять не будинки, а земля

Вартість мають не старі радянські будинки, а земельні ділянки. Нині у користуванні Міноборони перебуває близько 600 гектарів землі у Львові, для порівняння, місто загалом має 15 тисяч гектарів землі.

Керівник квартирно-експлуатаційного відділу Львова Юрій Максименко пояснив, що Львівська міськрада не приймає у комунальну власність військові будинки, у тому числі і будівлю, в якій має розміститись Польський дім. Міській владі, згідно з ухвалою Кабміну, військові запропонували як компенсації за витрати на капітальний ремонт передати шість військових містечок, тобто щоб це майно реалізувати, а гроші направити на ремонт будинків.

«На сьогодні склалося непорозуміння з міською радою, – розповідає Максименко. – Проаналізувавши питання відчуження військових містечок, місто порахувало, що їм цих коштів буде замало, щоб оновити цей житловий фонд. Мер міста ставить питання перед міністром оборони, щоб були виділені додаткові військові містечка. На сьогодні це питання вирішити неможливо».

У 2006–2007 роках Львівська міськрада взяла у комунальну власність 40 КЕЧівських будинків. Тоді Міноборони надало цільові кошти, за які було відремонтовано житло.

Мерія чекає на відповідь Міноборони

Щоб сьогодні привести до належного стану 103 житлові будинки, які є нині на балансі Міноборони, Львівській міській раді потрібно понад 80 мільйонів гривень, зазначив Радіо Свобода начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець, а вартість майна, яке планує Міноборони передати місту, становить 18,5 мільйонів гривень.

«Ми погоджуємось за таку компенсацію забрати у комунальну власність зі 103 будинків 25. А нам військові кажуть: або все берете, або ні. Друга пропозиція – беремо будинки на обслуговування, бо число скарг від людей зростає. Ні, на баланс все беріть. Є різні варіанти вирішення. Ми готові на 18,5 мільйонів гривень компенсації майном взяти найбільш 25 проблемні будинки», – каже він.

На початку березня Львівська міськрада надіслала Міноборони лист з переліком земельних ділянок, які б місто цікавили як компенсація за взяття на баланс 103 КЕЧівських будинків, а також з проханням створити спільну комісію для вирішення питання з житловим фондом. Донині відповіді від Міноборони мерія не отримала, розповів керівник управління природних ресурсів і врегулювання земельних відносин Львівської міськради Михайло Бокало.

«Це ми йдемо назустріч, бо це далека перспектива, поки звільнимо ділянки, подамо на аукціон. На деяких можна житло будувати, на іншій автопарк, залежно. Це при тому, що землі – власність міста, але ці землі у користуванні Міноборони», – пояснює Бокало.

Допоки між місцевою владою і Міноборони вже не перший рік триває непорозуміння щодо передачі військового майна, заручниками ситуації є львів’яни, які проживають у жахливих умовах, взимку мерзнуть у своїх помешканнях. А це 40 тисяч людей, які лише скаржаться, але не готові відстояти своє право проживати у належних будинках.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG