Доступність посилання

ТОП новини

Голосування про звільнення мера Черкас є проявом демократії – голова ОДА


Сергій Тулуб
Сергій Тулуб
Дострокове припинення повноважень міського голови Черкас Сергія Одарича підтверджує дію закону і є проявом демократії, заявив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб.

«Це дія закону «Про місцеве самоврядування», згідно з яким повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені в тому разі, якщо він не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, порушує права і свободи громадян, нехтує дотриманням Конституції або законів України», – цитує Тулуба сайт ОДА.

«Сьогодні на пленарному засіданні сесії міської ради відбулося таємне голосування, і 40 депутатів, тобто дві третини від загального складу ради, прийняли рішення на користь дострокового припинення повноважень міського голови Черкас», – йдеться в повідомленні.

За словами Тулуба, сесія відбувалася відкрито і прозоро. «Всі свідомі черкащани, кого цікавила ця подія, мали змогу побачити пряму трансляцію пленарного засідання. Депутати відкрито висловлювали свої думки і позицію щодо мотивів голосування. Це яскравий приклад того, що Черкащина – край демократичних традицій», – зауважив голова ОДА.

Як наголосив Тулуб, результат голосування «ще раз підтвердив, що жодні спроби будь-якого діяча одноосібно керувати містом у власних інтересах приречені на поразку».

«Адже рішення про дострокове припинення повноважень Сергія Одарича об’єднало депутатів різних фракцій Черкаської міської ради, які є непримиренними опонентами в політичних питаннях. Але в даному голосуванні вони уособлюють громадську думку більшості черкащан щодо роботи міського голови», – йдеться в повідомленні.

На позачерговому засіданні Черкаської міської ради депутати намагалися ухвалити рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Сергія Одарича. Після кількох годин обговорювань, «за» проголосувало 40 депутатів, проти – один, ще один бюлетень із двома позначками визнали зіпсованим. Всього у міськраді Черкас – 60 депутатів.

Голова лічильної комісії Артур Савін одразу заявив, що рішення ухвалене. Однак депутати від «Партії вільних демократів» наполягають, що 40 голосів – це не дві третини голосів депутатів. Попри це, 39 депутатів затвердили протокол лічильної комісії із результатами голосування щодо дострокового припинення повноважень міського голови Сергія Одарича.
XS
SM
MD
LG