Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 10:14
Новини | Політика

Голосування про звільнення мера Черкас є проявом демократії – голова ОДА


Сергій Тулуб
Дострокове припинення повноважень міського голови Черкас Сергія Одарича підтверджує дію закону і є проявом демократії, заявив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб.

«Це дія закону «Про місцеве самоврядування», згідно з яким повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені в тому разі, якщо він не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, порушує права і свободи громадян, нехтує дотриманням Конституції або законів України», – цитує Тулуба сайт ОДА.

«Сьогодні на пленарному засіданні сесії міської ради відбулося таємне голосування, і 40 депутатів, тобто дві третини від загального складу ради, прийняли рішення на користь дострокового припинення повноважень міського голови Черкас», – йдеться в повідомленні.

За словами Тулуба, сесія відбувалася відкрито і прозоро. «Всі свідомі черкащани, кого цікавила ця подія, мали змогу побачити пряму трансляцію пленарного засідання. Депутати відкрито висловлювали свої думки і позицію щодо мотивів голосування. Це яскравий приклад того, що Черкащина – край демократичних традицій», – зауважив голова ОДА.

Як наголосив Тулуб, результат голосування «ще раз підтвердив, що жодні спроби будь-якого діяча одноосібно керувати містом у власних інтересах приречені на поразку».

«Адже рішення про дострокове припинення повноважень Сергія Одарича об’єднало депутатів різних фракцій Черкаської міської ради, які є непримиренними опонентами в політичних питаннях. Але в даному голосуванні вони уособлюють громадську думку більшості черкащан щодо роботи міського голови», – йдеться в повідомленні.

На позачерговому засіданні Черкаської міської ради депутати намагалися ухвалити рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Сергія Одарича. Після кількох годин обговорювань, «за» проголосувало 40 депутатів, проти – один, ще один бюлетень із двома позначками визнали зіпсованим. Всього у міськраді Черкас – 60 депутатів.

Голова лічильної комісії Артур Савін одразу заявив, що рішення ухвалене. Однак депутати від «Партії вільних демократів» наполягають, що 40 голосів – це не дві третини голосів депутатів. Попри це, 39 депутатів затвердили протокол лічильної комісії із результатами голосування щодо дострокового припинення повноважень міського голови Сергія Одарича.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG