Доступність посилання

ТОП новини

США: теракт у Бостоні вплинув на імміграційну реформу


У Сполучених Штатах терористичний акт у Бостоні під час марафону істотно вплинув на обговорення у верхній палаті Конгресу законопроекту про імміграційну реформу. Зокрема, сенаторам ішлося про те, що підозрювані у тероризмі брати Джохар і Тамерлан Царнаєви, прибули до Америки цілком легально, разом із батьками. Вони всі отримали політичний притулок. Тамерлан Царнаєв згодом став громадянином країни, хоча він її, як виявилося, ненавидів.

Новий законопроект вироблено зусиллями двопартійної групи сенаторів, демократами й республіканцями. Якщо закон ухвалять, то він має позитивно вплинути на долю десь 11 мільйонів нелегальних іммігрантів.

На початку слухань у юридичній комісії Сенату її голова Патрик Лігі зауважив, що після теракту у Бостоні супротивники всеохопної імміграційної реформи у своїй критиці посилаються саме на цю трагедію.

Сенатор Лігі попередив колег-законодавців: «Нехай ніхто не буде настільки жорстоким, щоб намагатися використати мерзенний вчинок тих двох молодиків на минулому тижні для того, щоб покласти край мріям і майбутньому мільйонів трудящих людей».

Однак сенатор-республіканець Чарльз Грасслі заявив, що «до будь-яких змін імміграційного законодавства треба підходити обережно, особливо у світлі того, що сталося».

На це сенатор-демократ Чарльз Шумер сказав, що не можна зволікати з реформою й відтягати рішення на місяці, а то й роки.

Чому Царнаєви отримали політичний притулок?

На слуханнях у Сенаті виступив Марк Крекоріан, представник Центру вивчення проблем імміграції. Він наголосив на тому факті, що брати Царнаєви прибули до США легально, згідно з існуючим імміграційним законом.

Чому їм дали політичний притулок, якщо їхні батьки повернулися до Росії, якої вони нібито втікали?
Марк Крекоріан
Експерт запитав: «Чому Царнаєвим взагалі дали в’їзну візу до Сполучених Штатів? На це запитання чомусь ніхто не відповідає. Чому їм дали політичний притулок, якщо в них були паспорти Киргизстану? І особливо – чому їм дали політичний притулок, якщо їхні батьки повернулися до Росії, до країни, з якої вони нібито втікали?»

«Для цього й потрібна реформа, щоб ми мали систему реєстрації і вносили до неї усіх прибулих», – відповів сенатор-республіканець Линдзі Грем, один із авторів нового законопроекту.

Усі терористи, які захопили авіалайнери 11 вересня 2001 року, порушили дозволений візами термін перебування на території США
Линдзі Грем
«Усі терористи, які захопили авіалайнери 11 вересня 2001 року, порушили дозволений візами термін перебування на території США, – зауважив сенатор Грем. – Якщо Бостон навчає нас чогось, так це того, що ми повинні знати тих, хто між нами живе».

Найбільше суперечок під час обговорення у юридичній комісії Сенату точилося навколо питання про відкриття нелегальним іммігрантам шляху до громадянства.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG