Доступність посилання

ТОП новини

У Росії заарештували ще одного фігуранта «Болотної справи»


Розгляд клопотання про арешт Олексія Гаскарова, обвинуваченого у заворушеннях на Болотній площі, Москва, 29 квітня 2013 року
Москва – У Росії столичний Басманний суд у понеділок обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту для активіста антифашистського руху Олексія Гаскарова, обвинуваченого у кримінальній справі про масові заворушення в травні минулого року на Болотній площі Москви. Таким чином Гаскаров, який є членом Координаційної ради російської опозиції, став вже 28-м фігурантом так званої «Болотної справи».

Відомого в Росії політичного активіста Олексія Гаскарова затримали в неділю в рамках розслідування «Болотної справи». Спочатку Гаскарова доставили як свідка на допит у цій справі, але в перебігу допиту його статус змінився на підозрюваного. Потім йому висунули звинувачення таке ж, як і практично всім фігурантам Болотного справи – участь у масових заворушеннях і застосування насильства щодо представників влади. За словами адвоката Гаскарова Світлани Сидоркіної, її підзахисний своєї провини не визнає.

Поки йшли слідчі дії, статус його тричі змінювався. Він провини не визнав
Світлана Сидоркіна
«З першої дня до восьмої вечора, поки у нас йшли слідчі дії, статус його тричі змінювався. Спочатку його допитували як свідка, потім як підозрюваного, а потім вже як обвинуваченого. Що стосується суті звинувачення – нічого нового в цьому обвинуваченні я не бачу. Що стосується позиції Олексія за висунутим звинуваченням, то він провини своєї не визнав», – зазначила Сидоркіна.

Слідчий комітет не розглянув заяву Гаскарова

6 травня минулого року дозволена владою акція протесту в Москві завершилася безладами. Після подій 6 травня Олексій Гаскаров звертався до Слідчого комітету Росії з заявою про те, що його побили співробітники ЗМОПу. Заяву не взяли до розгляду. Надалі ім’я Гаскарова у зв’язку з «Болотною справою» не згадувалося.
(Відео gaskarovinfo)

За даними слідства, Гаскаров на Болотній площі керував групою осіб, які брали активну участь у масових заворушеннях, а під час бійки «особисто застосував насильство щодо співробітника поліції, заважаючи тим самим виконанню його службових обов’язків у затриманні агресивно налаштованих осіб».

Екстрене засідання координаційної ради

Олексій Гаскаров – член координаційної ради російської опозиції. Як тільки стало відомо про його затримання, координаційна рада ухвалила рішення зібратися на екстрене засідання. На ньому політики уточнюють плани протестної акції, запланованої на 6 травня.

Член координаційної ради Євгенія Чирикова вважає, що суд над Гаскаровим свідчить про повернення до державних репресій.

«Процес, який вівся (в понеділок) над Олексієм Гаскаровим, можна назвати відродженням ГУЛАГу. Тому що, якщо ми згадаємо процеси, описані в «Архіпелазі ГУЛАГ», нас всіх, хто читав, вражала абсурдність звинувачень. І зараз відбувається все те ж саме. Коли для людини обтяжувальною обставиною є те, що вона антифашист, те, що вона є членом координаційної ради опозиції, що вона була співвласником кав’ярні… Тобто погано все. Те, що ти живеш, дихаєш і займаєшся будь якою діяльністю», – зауважила Євгенія Чирикова.

Олексій Гаскаров перебуватиме під вартою щонайменше до 28 червня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG