Доступність посилання

ТОП новини

В Україні вигідно не виплачувати заробітну плату?


Київ – Президент та уряд несуть пряму відповідальність за невиплату заробітної плати, вважають профспілки. Попри численні обіцянки, владі не вдалося створити умови для виплати зарплатних боргів. У квітні загальна сума невиплачених зароблених грошей склала понад 1 мільярд 78 мільйонів гривень. Причому більша половина боргу припадає на економічно активні підприємства сходу України.

Уряд України визначив ключовим пріоритетом соціальної політики до кінця 2014 року ліквідацію заборгованості із заробітних плат. Про це заявила на засіданні уряду міністр соціальної політики Наталія Королевська.

«Найбільшою проблемою зараз є зростання боргів із зарплати на економічно активних підприємствах недержавної форми власності. За місяць вони збільшилися на понад 83 мільйони гривень», – наголошує міністр.

Королевська нагадала, що «є для керівників стаття 175 Кримінального Кодексу, що передбачає санкції, навіть – до позбавлення волі».


Економічно активні підприємства України в основному належать представникам великого бізнесу. Ці люди не бояться затримувати зарплату або платити мізерну платню, пояснив Радіо Свобода голова Всеукраїнської профспілки позабюджетних організацій «Народна профспілка», заступник голови національної Конфедерації профспілок Віктор Яворський. За його словами, олігархи мають «своїх емісарів» у парламенті та уряді, «впливають на владу, або самі входять у владу». Ведення бізнесу у непрозорих умовах сприяє їхньому інтенсивному збагаченню, але вже фактично завело країну у глухий економічний кут.

Невиплата заробітної плати, мізерна зарплатня та оплата «у конвертах» обтяжує й без того великі проблеми Пенсійного фонду. Цього року дефіцит Пенсійного фонду склав 21 мільярд 800 мільйонів гривень.

Держава не може ефективно впливати на тих керівників, які затримують заробітну плату, бо вона сама створила умови, коли виплачувати вчасно зароблені гроші й підвищувати зарплату є вкрай невигідно. Головне гальмо – нарахування на заробітну плату працівників, що фактично, у сумі всіх податків, дорівнюють розміру самої нарахованої зарплати, пояснює Віктор Яворський.
Зарплату не виплачують, бо нікого не бояться – профспілки
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:16:39 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

01.05.2013
Держава підштовхує підприємців до зловживань

«Керівники хочуть вирішити свої бізнесові інтереси за рахунок людей» – прокурор далі
30.04.2013
Кого налякає штраф у 1700 гривень за зарплатні борги?

Підприємства Кіровоградщини заборгували своїм працівникам 36 мільйонів гривень далі
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG