Доступність посилання

ТОП новини

Депутати відклали антидискримінаційний закон


Мітинг проти анонсованого на 25 травня «Маршу рівності» на захист геїв, Київ, 14 травня 2013 року
Київ – Верховна Рада перенесла розгляд законопроекту, що стосується протидії дискримінації, оскільки його ще потрібно доопрацювати. Таку звістку радісно сприйняли близько сотні людей, які вийшли в цей час під стіни парламенту на акцію проти ухвалення документа. Він є першим кроком до легалізації гомосексуалізму в Україні, переконані активісти. Натомість представники ЛГБТ-спільноти запевняють: документ стосується лише захисту їхніх прав, зокрема, на працевлаштування та гідну роботу.

Росіянин Михайло Дорошин приїхав до Києва з Москви аби приєднатися до мітингу під Верховною Радою проти прийняття законопроекту про протидію дискримінації за статевою ознакою. Михайло розповідає, що 26 років був гомосексуалом і лише минулого року пройшов курс реабілітації та розпочав нове життя.

«Я повністю перестав жити життям гомосексуаліста. Це реально! Я звертаюсь до всіх українців: ви не уявляєте який жах до себе пускаєте. Ви маєте вийти проти, треба вийти і лягати, але щоб такого не було», – радить хлопець.

Гомофоби обіцяють зірвати гей-парад

Активісти низки громадських та релігійних організацій, що вишли до Верховної Ради, скандували, що «Одностатевої любові не буває», а «Міцна сім’я – це міцна держава». Вони виступають проти законопроекту, бо, за їх словами, це означає, що критикувати гомосексуалістів відтак не зможе жодна людина, жодна організація, в тому числі і церква.
Під стінами Верховної Ради скандували: «Ні, гомосексуалізму!»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Згодом до учасників акції вийшов депутат-регіонал Вадим Колесніченко і сповістив про перенесення розгляду законопроекту приблизно на тиждень. Президент організації «Молодь! Громада! Влада!» Олександр Зінченко сприйняв цю звістку як маленьку перемогу. За його словами, якщо у Києві 25 травня дозволять провести гей-парад, то активісти вийдуть на Хрещатик і стануть на заваді.

«25 травня ми вийдемо на Хрещатик і будемо патрулювати і жоден гомосексуал чи лесбійка не проскочить повз нас», – попередив Олександр Зінченко.

Противники вкладають у цей законопроект більше, ніж у ньому написано – Шеремет

Люди вкладають в цей законопроект більше, ніж у ньому написано, прокоментував ситуацію керівник Гей-форуму України Святослав Шеремет. Насправді єдине, що там запропоновано, пояснює він, це захист прав людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації. Тобто, те, що не можна звільнити, відмовити в працевлаштуванні чи перешкоджати кар’єрному зростанню людині лише через те, що він гомосексуал чи вона лесбійка.

Те, що запланована на 25 травня подія, це гей-парад, Святослав Шеремет називає міфом і неправдою.

«25 числа у Києві заплановано доволі нудну правозахисну акцію. Що таке гей-парад? Це веселе свято з музикою, танцями, пересувними платформами, з підсилювальною апаратурою. Але нічого подібного в Україні не планувалось і не відбуватиметься в найближчому майбутньому. Акцент акції, яка має бути, це розмова про права людини», – розповів Радіо Свобода Святослав Шеремет.

Законопроект, внесений до парламенту Кабінетом міністрів, вводить у законодавство України новий термін «сексуальна орієнтація», пропонує уточнити визначення та форми дискримінаційних дій у законі «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та посилити відповідальність за них. За словами міністра закордонних справ Леоніда Кожари, закон щодо протидії дискримінації стане частиною реформ в рамках виконання першої фази Плану з лібералізації візового режиму з ЄС.
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG