Доступність посилання

ТОП новини

Стосовно України Єврокомісія здійснила «історичний крок» – оглядачі


Брюссель – Нинішнє рішення Єврокомісії, що технічно зробила можливим підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною у Європейському союзі називають «історичним кроком» та додатковим стимулом для української влади. Тим часом, коли представники деяких країн з ентузіазмом відгукуються про подальше зближення Києва та Брюсселя, деякі оглядачі, вказують на непередбачуваність влади України і схильні думати, що доля угоди вирішиться не раніше жовтня.

Речниця голови Європейської комісії Піа Аренкільде Гансен наголошує, що у середу її установа ухвалила важливе для України та ЄС рішення.

«Єврокомісія підтримала пропозиції для завершення технічних етапів, які дозволять підписати угоду про асоціацію з Україною на вільнюському саміті 28-29 листопада. Але це буде зроблено, як тільки українська влада продемонструє рішучі дії та відчутний прогрес у сферах, які були визначені Радою (міністрів) ЄС у грудні (минулого року)», – зазначила Піа Аренкільде Гансен.

Тим часом, середини травня, як кінцевого терміну вирішення проблем із вибірковим судочинством та виборчими процедурами, а також із впровадженням реформ, Єврокомісія не визначала, пояснюють представники цієї установи. Остаточною та вирішальною датою виконання українською владою цих умов був і залишається Вільнюський саміт «Східного партнерства».

Литовський євродепутат-ліберал Леонадас Донскіс, коментуючи рішення Колегії Єврокомісії, зауважив, що це «рішення започатковує цілу процедуру, що має для України та Європейського союзу історичне значення». «Однак, слід сказати, що ми щодо України перебуваємо на роздоріжжі. Ситуація дуже важлива, адже те, що відбувається – це можливість для розширення Європейського союзу та наповнити всю програму «Східного партнерства», – сказав Донскіс.

При цьому литовський євродепутат зауважив, що всі держави-члени згаданої ініціативи не слід сприймати однаково. Адже Україна дуже відмінна від Вірменії, Грузії і держав Центральної Європи та Балтії.

Це 70 відсотків надії на підписання угоди – Катеринчук

У щойно організованому Леонадасом Донскісом семінарі щодо інакодумства та ліберальних цінностей в українському суспільстві у Брюсселі брали участь письменники, журналісти, представники неурядових організацій, а також депутат Верховної Ради й голова Європейської партії України Микола Катеринчук. Він також вважає «зелене світло» Єврокомісії історичним кроком.

«Це, фактично, на 70 відсотків дає нам надію, що асоціація у Вільнюсі буде підписана, – зауважує Катеринчук. – Той сигнал, що зараз надходить до народу України, є дуже важливим, бо євроскептики говорять тільки одне: «нас там ніхто не чекає», «ми там не потрібні». Цим користуються ті люди, що агітують за інтеграцію України до обійм Російської Федерації».

Навіть, якщо екс-прем’єр Юлія Тимошенко не буде звільнена до Вільнюського саміту, то підписана угода про асоціацію створила б для цього додаткові інструменти, додає Микола Катеринчук.

Тим часом, європейські оглядачі схиляються до думки, що доля угоди про асоціацію вирішуватиметься не раніше жовтневого засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. «Надто непередбачуваною є українська влада», – пояснюють вони.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG