Доступність посилання

ТОП новини

Влада готує провокації і перешкоджає їхати до Києва на мітинг – опозиція


Київ – Сутички між учасниками опозиційної та провладної акцій 18 травня можливі, через штучне нагнітання ситуація радикальними політиками з обох таборів, зауважують експерти. Водночас, вони відзначають, що такий розвиток подій завдасть шкоди інтересам як однієї, так і іншої сторони. Тим часом в опозиції заявляють про намагання влади змусити працівників бюджетної сфери до участі в «антифашистському марші», а також у перешкоджанні організації перевезення до Києва бажаючих взяти участь в акції «Вставай, Україно!». Натомість в уряді це спростовують.

Опозиція заявляє про перешкоджання організації проїзду до Києва бажаючих взяти участь в акції «Вставай, Україно!». Зокрема, чиниться тиск на власників підприємств-перевізників, повідомила депутат від партії «Свободи» Ірина Сех.

Чиниться шалений тиск з боку правоохоронних органів на власників транспортних засобів
Ірина Сех
«Ми не можемо забезпечити усіх бажаючих транспортом, оскільки, навіть, не йде мова, що великий автобус виїде на трасу. На виїзді до Києва будуть перекриті усі шляхи. Чиниться шалений тиск з боку правоохоронних органів на власників транспортних засобів. Здійснюються усі можливі перевірки, шукаються усі способи не відпустити цей транспорт» – наголосила Сех.

Голова МВС пообіцяв не заважати їхати до Києва на мітинг опозиції

Натомість міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, відповідаючи на запитання опозиції у парламенті, запевнив, що правоохоронні органи не чинять жодних перешкод громадянам, які мають намір приїхати з областей для участі у масових заходах у суботу.

Ніяких перешкод щодо організації мирних зібрань громадян органи внутрішніх справ чинити не збираються
Віталій Захарченко
«Ніяких перешкод щодо організації мирних зібрань громадян органи внутрішніх справ чинити не збираються. Ніхто таких команд не давав. Якщо у вас будуть якісь випадки, будь ласка, мені особисто направляйте таку інформацію. Я її буду брати на свій контроль і організовувати перевірку», – сказав Захарченко.

Азаров наказав лише Табачнику не зганяти підлеглих на мітинг

В опозиції кажуть, що для участі в «антифашистському мітингу» у Києві донецькі організатори набирають безробітних та осіб без визначеного місця проживання. Також по всій Україні до участі у цьому заході примушують працівників бюджетної сфери, нагадують там. На ці звинувачення прем’єр-міністр Микола Азаров відповів під час «години уряду» у парламенті.

«Даю вказівку міністру освіти: заборонити примушувати працівників вищих навчальних закладів до участі у будь-яких політичних дійствах», – розпорядився Азаров.

Про навчальні заклади нижчого рівня голова уряду не згадував і іншим міністрам з цього приводу ніяких вказівок публічно не давав.

Табачник заявив, що опозиція вербує студентів

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник також відповів на звинувачення і висунув зворотні претензії.

Хотів би звернутися до представників опозиції з проханням припинити вербування студентів для своїх заходів за гроші
Дмитро Табачник
«Міністерство ще раз проконтролює, щоб ніхто не примушував працівників брати участь у заходах. Разом із тим хотів би звернутися до представників опозиції з проханням припинити вербування студентів для своїх заходів за гроші», – заявив Табачник.

В опозиції заперечують, що сплачують за участь в акції «Вставай, Україно!».

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив, що його політична сила виплатить добові та винайме автобуси для прихильників, які планують приїхати до столиці на «Всеукраїнський марш проти фашизму».

Політичне напруження посилила ідея «антифашистського маршу» – Фесенко

Олександр Єфремов також застеріг усіх учасників акцій з обох боків від провокацій. Застерігають і в Службі безпеки України. У прес-службі відомства, з посиланням на інформацію, що надходить до правоохоронних органів, заявили, що окремі політичні лідери та активісти планують використати акції для провокування фізичних сутичок. В СБУ кажуть, що стало відомо про наміри учасників акцій «інспірувати порушення громадського порядку, інші протиправні прояви з метою популяризації власних політичних сил, навіть шляхом завдання шкоди життю та здоров’ю громадян і міжнародному іміджу України».

Утім, фізичні зіткнення між учасниками мітингів навряд чи підвищать популярність партій обох таборів, вважає політолог Володимир Фесенко.

Контрпрограмування, яке задіяла Партія регіонів, посилило напругу, але одночасно це збільшило вагу опозиційної акції
Володимир Фесенко
«Контрпрограмування, яке задіяла Партія регіонів, посилило напругу, але одночасно це збільшило вагу опозиційної акції. Штучність цього антифашистського дійства дуже помітна. Якщо ставка робиться на організацію конфліктів, щоб потім когось там заарештувати, то це матиме негативні наслідки, причому для обох таборів. По-перше, це штучна дестабілізація ситуації, по-друге, це псує наші позиції у стосунках із Європою», – зазначив Фесенко.

За його словами, збільшити свій політичний капітал на бійках можуть розраховувати лише окремі радикальні політики, які нагнітають ситуацію і не зважають на інтереси своїх партій та держави.

18 травня у Києві пройде фінальна акція опозиції «Вставай, Україно!». Її учасники мають почати ходу о 12:00 і пройти від Європейської площі вулицею Михайлівською до Софіївської площі.

Також у цей день Партія регіонів збирає учасників «Всеукраїнського маршу проти фашизму» біля парку Слави об 11:30, звідки вони повинні дійти до Маріїнського парку, провести мітинг біля пам’ятника генералу Миколі Ватутіну, а потім продовжити ходу до Європейської площі.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG