Доступність посилання

ТОП новини

Вибори ялтинського мера: вибору не буде?


Сергій Ілаш (ліворуч) контролює знесення парканів на ялтинських пляжах (фото прес-служби кримської організації Партії регіонів)
В Ялті завершується виборча кампанія: 2 червня ялтинці обиратимуть нового міського голову. Попередній під тиском однопартійців-регіоналів подав у відставку. Втім, за десять днів до голосування кримське відділення Комітету виборців України вже назвали виборчу кампанія в Ялті нечесною і такою, що дискредитує саме поняття демократичного волевиявлення.

Безальтернативні вибори в Ялті можуть серйозно підірвати довіру виборців до демократичної процедури волевиявлення, так вважає голова Кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крисько. За його словами, вибори міського голови Ялти можуть стати процедурою без вибору.
Андрій Крисько
Андрій Крисько

На його думку, в цьому місті влада намагається «прямо продати» одного з кандидатів у мери. «Серед зареєстрованих кандидатів зовсім немає вибору. Крім того, зафіксовані дуже потужний вплив адмінресурсу, відсутність інформації про жодного з кандидатів, окрім провладного, однозначна перевага кількості членів виборчої комісії в інтересах однієї політичної сили», – повідомив Андрій Крисько.

Вибори міського голови Ялти призначили після того, як наприкінці минулого року ялтинський мер, регіонал Олексій Боярчук під тиском своїх однопартійців подав у відставку. Кримська організація Партії регіонів висунула кандидатом на посаду, що звільнилася, 44-річного секретаря міськради Сергія Ілаша. Уродженець Буковини переїхав до Ялти з Києва після президентських виборів 2010 року у складі «донецько-макіївської команди» й одразу потрапив до міської ради Ялти.
Сергій Ілаш (ліворуч) вітає ветеранів (фото прес-служби кримської організації Партії регіонів)
Сергій Ілаш (ліворуч) вітає ветеранів (фото прес-служби кримської організації Партії регіонів)

«Найкраща партія – за Ілаша» – регіонал

Місцеві експерти називають Ілаша «висококваліфікованим управлінцем». Один із них, який просив не називати його імені, заявив Радіо Свобода, що Сергій Ілаш – «найбільш підготовлений з усіх попередніх мерів та з-поміж усіх кандидатів». Мовляв, він і так отримав би підтримку від ялтинців, які стомилися від «місцевих злодюжок». Експерт каже, що не зрозуміло, чого і кого злякалися кримські регіонали, застосовуючи тотальний адмінресурс і жорсткий інформаційний пресинг проти опозиційних кандидатів, в яких і без того «небагато шансів на перемогу».

Голова кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крисько пояснив Радіо Свобода, що хоча Сергію Ілашу формально протистоятимуть більш як півтора десятка суперників, насправді більшість із них – підставні. Висуванцю «Батьківщини» Юрію Формусу, одному з головних опонентів провладного кандидата, який на останніх парламентських виборах в ялтинському окрузі набрав близько 10% голосів, міська виборча комісія двічі відмовила в реєстрації. Справедливості він не знайшов і в суді.
Петро Запорожець
Петро Запорожець

Заступник голови Кримської організації Партії регіонів, депутат парламенту автономії Петро Запорожець не бачить якихось проблем чи порушень в ялтинській кампанії. «Якщо зареєструвались – нехай ведуть боротьбу, а якщо ні, то хай виясняють, чому так сталося. А так – виборча боротьба йде, вже вона завершується. Якщо люди підтримають якогось претендента, то цей вибір буде демократичний. Але поки що найбільші шанси у Сергія Ілаша, бо за ним – найкраща партія там, в Ялті», – заявив Петро Запорожець.

За словами Андрія Криська, лише висока явка ялтинців на дільниці для голосування 2 червня та активність місцевих громадських організації зменшать вірогідність фальсифікацій. Водночас експерти відзначають, що останні 10 років в Ялті спостерігається найнижча на півострові активність місцевих виборців, причому як на президентських чи парламентських, так і на місцевих виборах.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG