Доступність посилання

ТОП новини

«Я не маю стосунку до ТВі і ніколи не мав» – Сівкович


Київ – Найближчим часом телеканал ТВі відновить роботу в колишньому складі. Про це заявив на прес-конференції у Києві у середу донедавна власник телеканалу Костянтин Кагаловський. За його словами, правоохоронні органи Великобританії порушили кримінальну справу проти нового інвестора Олександра Альтмана через підробку документів та шахрайство. У відповідь прес-служба телеканалу розмістила коментар Альтмана, який стверджує, що пан Кагаловський схильний видавати бажане за дійсне. Юридична сторона проблеми довкола власників каналу тим часом виглядає невизначеною через закритість інформації.

Костянтин Кагаловський заявляє, що захоплення каналу ТВі готувалось досить давно як спецоперація, у якій були задіяні Олександр Альтман, колишній гендиректор телеканалу, народний депутат Микола Княжицький та директор компанії «Медіа-інфо» Олег Радченко. Здійснювалася ця операція, за словами Кагаловського, під ідеологічним керівництвом заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича.

Пан Сівкович від таких речей отримує задоволення. У нього люди поділяються на три категорії: кого можна купити, кого можна застрашити, кого можна застрашити і купити
Костянтин Кагаловський
«Чому ось ця спецоперація так звана із захоплення каналу не вдалася. Вийшов один збій. Ідеолог пан Сівкович, це в його стилі придумати таку спецоперацію красиву, спланувати, він це вміє. Він від таких речей отримує задоволення. Але є один недолік. У нього люди поділяються на три категорії: кого можна купити, кого можна застрашити, кого можна застрашити і купити. А ось колектив журналістів у цю категорію не вписався. Вони повелися як порядні люди», – заявив Кагаловський.

Сівкович каже, що Кагаловському варто звертатися в суд

Володимир Сівкович натомість вважає неправильним, коли його прізвище безпідставно, як він каже, згадується у такому контексті. В коментарі Радіо Свобода він заявив, що не має і ніколи не мав жодного стосунку до цього телеканалу.

«Мені прикро, якщо чесно, що Кагаловський так вважає. Що таке поняття «ідеологічно», я не знаю, але якщо в нього щось захопили, телеканал незаконно забрали, то тут ідеологія ні до чого. Тут є тільки закон, потрібно подавати в суди і відкривати кримінальні справи. Він прекрасно знає, що я не маю стосунку до каналу і ніколи не мав», – наголосив він.

Тим часом прес-служба телеканалу розмістила коментар нового інвестора Олександра Альтмана, у якому той зазначає, що Кагаловський «намагається переконати журналістів у політичному підтексті подій навколо телеканалу: мовляв, телеканал буде знищено й ось-ось він перестане існувати». «Незабаром усі зрозуміють, що це брехливі заяви», – стверджує Олександр Альтман.

Кагаловський намагається використати гучні заяви для досягнення своїх цілей
Олександр Альтман
Прес-служба ТВі передає також, що Олександр Альтман готовий до суду з Костянтином Кагаловським. «Як ви пам’ятаєте, відразу після початку конфлікту я публічно наполягав на розгляді цієї ситуації в судовому полі. Водночас Кагаловський, зі свого боку, із цим не поспішав. Зараз він намагається використати гучні заяви для досягнення своїх цілей. Проте в суді більше значення мають документи. Так що я готовий до судових розглядів із Кагаловським», – заявив Альтман.

Шевченко каже, що журналістам акції не передавали

Бізнесмен Костянтин Кагаловський підтвердив, що товариства з обмеженою відповідальністю «ТелеРадіоСвіт» та «Інтерпрофіт», контрольні пакети яких він передав журналістському колективу каналу ТВі, мають борги по кредитах. Однак бізнесмен запевнив, що продовжить фінансувати канал і «обману не буде».

Ця його заява отримала відповідь нового гендиректора ТВі Артема Шевченка. У блозі на «Українській правді» він написав:

«Широкий жест» Кагаловського вартує не більше, аніж ті кілька аркушів паперу, які він підписав з нашими колишніми колегами
Артем Шевченко
«Пан Кагаловський визнав, що урочиста передача журналістам акцій компаній, які є власникамиТВі, – м’яко кажучи, неправда. Адже на даний час, якщо вірити його попереднім повідомленням, усі операції з відчуженням та передачею акцій заборонені англійським судом, який розглядає бізнес-конфлікт Кагаловського та Альтмана. У такому разі «широкий жест» Кагаловського вартує не більше, аніж ті кілька аркушів паперу, які він підписав з нашими колишніми колегами. Або ніякої судової заборони зовсім не існує. Сам Кагаловський каже, що передача акцій – не правовий акт, а «понятійний». Цікаво було би дізнатися, які саме «понятія» має на увазі російський олігарх епохи «лихих» 90-х?».

Незважаючи на значну кількість заяв і взаємозвинувачень, юридична сторона проблеми довкола власників ТВі виглядає невизначеною через закритість інформації, вважає шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лігачова. В розмові з Радіо Свобода вона висловила сподівання, що саме суду вдасться з’ясувати, в кого більше аргументів для того, аби бути власником.

«З’ясувати навіть юристам, що насправді відбувається, дуже складно, бо ми не маємо достатньо доказів ані з однієї, ані з іншої сторони щодо того, наскільки ці документи, якими вони оперують, є дійсними і так далі. Ми бачимо власне, що зараз іде війна заяв», – вважає Лігачова.

23 квітня стало відомо, що новим інвестором ТВі став американський бізнесмен Олександр Альтман, а новим генеральним директором – Артем Шевченко, який змінив у керівництві каналу Наталію Катеринчук. Частина журналістів каналу звільнилась на знак протесту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG