Доступність посилання

ТОП новини

Асоціація з ЄС: «за», але тільки після виконання умов


Страсбург – У Європейському парламенті депутати й представники української опозиції у четвер визначалися із ситуацією в Україні за декілька місяців до вирішального етапу – можливого підписання угоди про асоціацію з ЄС. Проти зближення з Києвом не виступав ніхто. Однак лунали заклики дати чітко зрозуміти українській владі, що успіх на цьому шляху залежить від реформ.

Слухання щодо української політичної ситуації та ходу реформ були проведені сьогодні у Страсбурзі на засіданні комітету Європарламенту з закордонних справ. Народні депутати від опозиції, зокрема, представниця «Батьківщини» Леся Оробець, звернулися до присутніх із закликом підтримати підписання угоди про асоціацію з Україною восени на вільнюському саміті.

Це дуже важливий час для моєї країни, зрозумійте це, будь-ласка. Можливо, навіть один із останніх шансів залишитися в Європі
Леся Оробець
«Це дуже важливий час для моєї країни, зрозумійте це, будь-ласка. Можливо, навіть один із останніх шансів залишитися в Європі. Ми були антирадянськими протягом років, проти російської імперії – протягом століть. Нині – наша нагода. Ми все ще маємо опозицію, парламент та більшість української нації для боротьби за європейські цінності», – емоційно заявила український депутат, водночас пропонуючи розглянути можливість впровадження персональних санкцій щодо деяких представників українського судочинства.

Її колега від партії УДАР Ростислав Павленко при цьому додає: і в Україні, і в ЄС мають бути об’єднані зусилля для звільнення Юлії Тимошенко, реформування судочинної системи та економіки. Він вважає, що підписання угоди з ЄС зміцнить важелі впливу на нинішню владу, буде потужним сигналом для людей та відверне можливість приєднання України до євразійських проектів Росії.

Міцний сигнал Януковичу

Тим часом представник данської Гельсінської групи Мікаель Лінґбо висловлює думку, що нинішня українська адміністрація «справді хоче підписати угоду про асоціацію».

«Я не можу розмірковувати щодо причин і не знаю, чи вони цього вчасно досягнуть, – каже Мікаель Лінґбо. – Але необхідно надіслати дуже міцний сигнал президентові Януковичу, що передумовою для цього є реформи. Тим часом, наразі це виглядає як торгівля щодо ціни, а не щодо бажаного результату».

Водночас захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко наголошує на тому, що підписувати угоду з Україною слід тільки у тому випадку, якщо її влада дотримуватиметься європейських цінностей. Українській нації дійсно потрібна підтримка Європи, зокрема, щоб до вільнюського саміту Київ виконав три базові умови, визначені Євросоюзом: припинення проблем вибіркового правосуддя, реформу виборчого закону та впровадження реформ, передбачених порядном денним асоціації з ЄС, вважає Сергій Власенко.

Україна ніколи не стане європейською державою після підпису на якомусь документі
Сергій Власенко
«Україна ніколи не стане європейською державою після підпису на якомусь документі, навіть розуміючи всю важливість цього документу. Нам треба зробити дуже важку роботу і не дати українській владі жодної можливості уникнути виконання всіх цих критеріїв. Це й буде найкращою допомогою Євросоюзу Україні», – заявляє захисник колишнього прем’єр-міністра, наголошуючи, що без цього угода буде тільки аркушем безвартісного паперу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG