Доступність посилання

ТОП новини

Місія Квасневського-Кокса: у сподіванні на звільнення Юлії Тимошенко


Київ – В Україні у 16-й раз перебуває місія Європарламенту на чолі з колишнім президентом Польщі Александром Квасневським та екс-президентом Європарламенту Патом Коксом. 26 травня місія відвідала екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, також у планах місії – зустрічі з українським керівництвом у Києві.

Свій нинішній візит Квасневський і Кокс здійснюють за нових обставин: по-перше, Київ помилував колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка; по-друге, у квітні цього року Європарламент продовжив діяльність місії до кінця вересня, коли буде заслухана третя доповідь про результати її роботи.

Помилування Луценка і у Києві, і у Брюсселі пов’язують, серед іншого, саме з успішною діяльністю місії Європарламенту та особисто її керівників, яким вдалось налагодити діалог з очільниками України. Коментуючи журналістам рішення подовжити діяльність місії, президент Європарламенту Мартін Шульц назвав роботу місії в Україні надзвичайно важливою. ЇЇ мета – «вживати необхідних кроків для поліпшення юридичної ситуації і щоденних умов життя не тільки Юлії Тимошенко», – зазначив президент Європарламенту.

Справа Тимошенко – наріжний камінь Угоди про асоціацію Україна ЄС

Від того, чи вдасться Києву вирішити справу Тимошенко без порушень українського законодавства і норм законодавства європейського, залежить доля підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Про це на міжнародній конференції у Києві заявив віце-президент групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів в Європарламенті Лібор Роучек.
Для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС необхідно знайти правове розв’язання справи Тимошенко
Лібор Роучек

«В Європарламенті ми високо оцінюємо роботу нашої місії в Україні. Ми, депутати Європарламенту, переконані, що для безперешкодного підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС необхідно знайти правове розв’язання справи Тимошенко», – наголосив Роучек.

За його словами, депутати Європейського парламенту сподіваються побачити прогрес у цьому питанні. Більшість європейців хотіла б, щоб питання звільнення екс-прем’єр-міністра України було знято з порядку денного і не заважало підписанню угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наголосив Роучек.

У свою чергу, Київ заявляє про максимальну допомогу роботі місії Квасневського-Кокса. Про це напередодні нинішнього її приїзду говорив виконувач обов’язків директора департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс.

Українська сторона продовжує надавати максимальне сприяння реалізації завдань місії Пата Кокса й Александра Квасневського
Євген Перебийніс
«У зв’язку з квітневим рішенням конференції президентів Європейського парламенту продовжити мандат діяльності уповноважених представників Європарламенту, українська сторона продовжує надавати максимальне сприяння реалізації завдань місії Пата Кокса й Александра Квасневського, – каже Перебийніс. – Їхній черговий візит в Україну передбачає зустрічі з посадовцями України, щоб обговорити питання, передбачені мандатом місії».

Звільнення Юрія Луценка – це максимум діяльності місії – експерт

Домогтися звільнення Тимошенко європейським політикам навряд чи вдасться, каже у розмові з Радіо Свобода співголова Європейської асоціації українців Олексій Толкачов.
Звільнення Юрія Луценка – це максимум діяльності, якого могли досягти європейці у співробітництві і у діалозі з українською владою
Олексій Толкачов

«Звільнення Юрія Луценка – це максимум діяльності, якого могли досягти європейці у співробітництві і у діалозі з українською владою. З Тимошенко все інакше, бо у цій справі серйозніші причини ув’язнення, значно глибший політичний конфлікт. Тож умовляння європейських політиків не призведуть до її звільнення», – вважає експерт.

Місію створено у травні 2012 року, згідно з домовленостями між президентом Європарламенту Мартіном Шульцем і прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. Спершу місія Квасневського і Кокса спостерігала за судовим процесом саме над Юлією Тимошенко. Пізніше Європарламент розширив їхній мандат, і місія спостерігала за справами екс-керівника МВС Юрія Луценка і колишнього виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG