Доступність посилання

ТОП новини

Черговий пленарний тиждень Верховної Ради – за сценарієм влади?


Київ – Депутати від опозиції не збираються цього пленарного тижня вдаватися до блокування трибуни Верховної Ради, добиваючись позачергових виборів мера Києва та міської ради. Про це заявив Радіо Свобода парламентарій від УДАРу Віктор Чумак. Він запевнив, що опоненти влади наполягатимуть на своїх вимогах забезпечити киянам можливість обирати міську владу. Але без підтримки самих киян це не вдасться. Водночас депутат-регіонал Владислав Лук’янов зазначив, що опозиції варто не зациклюватися на гострих питаннях, а займатися конструктивною законодавчою роботою.

Зміни до закону про держбюджет, коригування Податкового та Митного кодексів у зв'язку з адмінреформою, інші питання. Але питання виборів у Києві на нинішній пленарний тиждень у Верховній Раді не планується.

Раніше Конституційний суд ухвалив, що чергові вибори місцевих рад столиці й Тернополя, а також мера Києва, мають відбутися у жовтні 2015 року. Обґрунтування – для уніфікації термінів усіх чергових виборів і одночасного їхнього проведення усі чергові вибори депутатів місцевих рад мають відбутися останньої неділі жовтня 2015 року. Тобто кияни не зможуть обрати собі мера та міських депутатів ще протягом двох із половиною років.

У відповідь на такий вердикт суду опозиція пообіцяла домагатися не чергових, а позачергових виборів мера та Київради. Коментуючи цю ініціативу опонентів влади, спікер Верховної Ради Володимир Рибак спрогнозував, що вона не набере більшості у сесійній залі, а тому немає сенсу виносити її на розгляд.

Битися лобом об стіну немає сенсу – Чумак

Народний депутат від УДАРу Віктор Чумак зазначив у коментарі Радіо Свобода, що парламентарії-опозиціонери не збираються нинішнього тижня вдаватися до блокування трибуни або інших подібних заходів. Битися лобом об стіну немає сенсу, опозиція має знаходити вихід шляхом переговорів. Інші шляхи досягнення опонентами влади своєї мети (ті, які, наприклад, демонструють зараз у Туреччині) можуть з’явитися лише за підтримки суспільства, констатує Віктор Чумак.

Бачте – це ж Туреччина, а не Україна. Тому в мене немає впевненості, що українці зможуть так само різко поставити питання, як поставили турки
Віктор Чумак
«Бачте – це ж Туреччина, а не Україна. Тому в мене немає впевненості, що українці зможуть так само різко поставити питання, як поставили турки. Кажуть, що не треба було робити акцію «Вставай, Україно!» А я думаю, що саме ці акції дають шанси на зміни. Ці місцеві вибори показали, що така пасивність виборців приводить до таких результатів. Розумієте, якщо людям все одно, тоді все одно й виходить», – каже Віктор Чумак.

Усім народним депутатам варто працювати з економічним законодавством, зосереджувати уваги на законодавчому вирішенні соціальних проблем, зауважив у коментарі Радіо Свобода депутат-регіонал Владислав Лук’янов. Але, на жаль, поки що опозиція, на його думку, зосереджена на здобутті політичних очків будь-якою ціною.

Якщо є питання – порвати на собі вишиванку на ганчірки, тоді вони (опозиціонери) будуть налаштовані не на конструктив, а на те, щоб більш галасно покричати
Владислав Лук’янов
«Якщо є питання – порвати на собі вишиванку на ганчірки, тоді вони (опозиціонери) будуть налаштовані не на конструктив, а на те, щоб більш галасно покричати у Верховній Раді. На вирішення питань виборців вони не будуть у такому разі налаштовані», – зауважує Владислав Лук’янов.

Скільки пружину не стискуй, вона рано чи пізно почне випрямлятися – політолог

Події останніх місяців в Україні – досягнення провладними депутатами необхідних їм результатів голосування у Верховній Раді, те ж саме визначення дати виборів Київради, результати акції «Вставай, Україно», підсумки позачергових виборів мера у Василькові, Ялті та інших містах – такі події не означають, що опозиція постійно програє на всіх політичних фронтах. Про це заявив Радіо Свобода політолог Віталій Бала.

На його погляд, усі дії влади ґрунтуються на чітко визначеному силовому варіанті. Це стосується, зокрема, і виборів. Але скільки пружину не стискуй, вона рано чи пізно почне випрямлятися.

«Шкода, що деякі представники нині чинної влади цього не розуміють і продовжують далі накручувати ситуацію. Це стосується і тих виборів, які зараз відбулися чи то в Ялті, чи то в місті Василькові», – констатує політолог.

Ані з боку влади, ані з боку опозиції немає чіткого розуміння – як діяти далі
Віталій Бала
Якщо опозиція хоче змінити ситуацію на свій бік до 2015 року (часу виборів президента), їй варто зробити роботу над помилками і активно ініціювати порядок денний, зауважує експерт. Але поки що опозиція цього не демонструє.
Загалом, зазначає Віталій Бала, ані з боку влади, ані з боку опозиції немає чіткого розуміння – як діяти далі. Тому політична ситуація залишається непрогнозованою.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG